Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wasilków: Uroczysta wigilia - koncert kolęd i pastorałek

Uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie swój wyjątkowy Dzień, wyjątkowe Święta! obchodzili uroczyście w swoim „drugim domu” – wasilkowski ośrodku.

Wszyscy uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia, są one pełne radości, uśmiechu i spełnienia, dla niektórych są także momentem zadumy i wspomnień. W ośrodku, tak jak i w naszych domach wszyscy przeżywają je wspólnie, bo przecież spędzają ze sobą mnóstwo czasu i są sobie bardzo bliscy.

Uroczysta Wigilia rozpoczęła się od krótkiej modlitwy, którą poprowadził Duszpasterz OHP na Podlasiu ks. Adam Anuszkiewicz. Duchowny błogosławił na świąteczny czas oraz Nowy Rok 2023, wprowadzając tym samym do dzielenia się opłatkiem i składania wzajemnych życzeń. Padło wówczas wiele ciepłych słów dodających otuchy i nadziei na jeszcze lepszy Nowy Rok.

Podczas spotkania nie zabrakło pysznych tradycyjnych wigilijnych potraw. O oprawę muzyczną zadbały wolontariuszki Ostapczuk Aleksandra i Polińska Julia, które wykonały koncert kolęd i pastorałek.

Zgodnie z tradycją zgromadzonych przy wigilijnym stole odwiedził także Święty Mikołaj, obdarowując wszystkich prezentami. Młodzież otrzymała świąteczne paczki pełne słodyczy.

Tegoroczna Wigilia wprowadziła w świąteczny nastrój i na długo pozostanie w pamięci, zwłaszcza młodzieży OHP, która potrzebuje szczególnego ciepła oraz wsparcia.

Przy okazji życzymy Wszystkim zgody, spokoju, spełnienia marzeń oraz Wesołych Świąt!

 

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska, Ewa Wołkowycka - wychowawcy OSiW OHP w Wasilkowie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron