Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wiata przyjaźni w Wasilkowie powstała na polsko - litewskiej wymianie młodzieży

Finał uroczystego otwarcia "wiaty przyjaźni" w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie był bardzo miłym wydarzeniem dla 10 uczestników OHP z Hufca Pracy w Suwałkach i ich 10 rówieśników z Litwy/Elektrenai oraz kadry OHP na Podlasiu.

Wiata powstała podczas projektu "Dla wszystkich starczy miejsca pod wspólnym dachem nieba - most przyjaźni", który został sfinansowany z Polsko - Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, dotacji MEiN.

Z okazji otwarcia wiaty odbyła się biesiada przy grillu z udziałem uczestników projektu, zaproszonych gości z lokalnego środowiska oraz kadry Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, w tym Wojewódzkiego Komendanta OHP Beaty Matyskiel, zastępcy Wojewódzkiego Komendanta Anny Zdanowicz oraz przedstawicieli kierownictwa Podlaskiej WK OHP i OSiW w Wasilkowie.

W wasilkowskim ośrodku podczas wymiany młodzieżowej uczestnicy projektu mieli ręce pełne roboty na warsztatach budowlanych, gdzie pod okiem instruktora uczestniczyli w budowie wiaty. Podczas wymiany odbyło się też szereg innych ciekawych aktywności, m.in. wieczory kultur obu narodów, wyprawy edukacyjne do Świętej Wody, Supraśla i Białegostoku, rozgrywki sportowe, itp. Młodzież wyjechała do swoich domów pełna pozytywnej energii oraz przeświadczenia, że udało jej się zrobić coś pożytecznego dla społeczności ośrodka w postaci wiaty, zyskać nowe przyjaźnie, nowe praktyczne umiejętności i spędzić ciekawie oraz efektywnie czas.

Koordynatorem projektu była Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku.

 

Autor tekstu: E.Dziemianiuk - rzecznik prasowy Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Białystok

Autor zdjęć: E. Dziemianiuk, D.PIkos, M. Szyc - Podlaska Wojewdzka Komenda OHP

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron