Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wielkanoc dla samotnych

Zjednoczeni wspólnym działaniem i ogromnym entuzjazmem wolontariusze z całego województwa zebrani wokół OHP na Warmii i Mazurach, Fundacji Wolne Miejsce i Fundacji Kormoran zadbali, by nikt w czasie Świąt Wielkanocnych nie czuł się samotny.

W sobotni poranek zapukali do drzwi najbardziej potrzebujących osób, dzieląc się świątecznym posiłkiem, dobrym słowem i życzeniami. Wszystko to za sprawą akcji „Wielkanoc dla Samotnych”.

Praca nad wielkanocnym menu trwała kilka dni. W Ośrodkach Szkolenia i Wychowania w Pasłęku i Mrągowie unosił się zapach żurku, białej kiełbasy, domowych wypieków. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy, świetnej organizacji i wsparcia darczyńców udało się przygotować ok. 1500 pakietów ze świątecznym śniadaniem. W paczkach oprócz posiłku, znalazły się wykonane przez młodzież OHP kartki z wielkanocnymi życzeniami.

– Włożyliśmy w organizację tych świąt ogrom pracy i serca.Dzięki nam osoby samotne uwierzyły, że ktoś o nich pamięta. Prawdopodobnie dla wielu z nich byliśmy jedynymi osobami, które tego dnia podarowały im odrobinę zainteresowania. Nie kryli wzruszenia. Szczere uśmiechy wynagrodziły nam cały trud. Było warto! – mówi jedna z wolontariuszek Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie.

- Jesteśmy pod wrażeniem ilu dobrych ludzi jest wokół nas. Takie akcje to dowód, że potrafimy się jednoczyć i bezinteresownie wspierać tych, którzy tego potrzebują. W Pasłęku do pomocy zgłosili się pracownicy Rady Sołeckiej w Jelonkach, Straży Pożarnej w Jelonkach, Biblioteki Publicznej w Rychlikach filii w Jelonkach. Nikogo nie trzeba było namawiać do pracy. Wspólnie wypełniliśmy samotność uśmiechem, dobrym słowem i posiłkiem – dodaje kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku.

Organizatorami akcji była Fundacja Wolne Miejsce, Fundacja Kormoran i Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP.

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autorzy zdjęć: Agnieszka Baranowskakierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku, Adrianna Chmielewska pedagog Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie, Rafał Chróst wolontariusz Fundacji Wolne Miejsce.

 

Zdjęcie 1, 2, 3: Praca nad świątecznym menu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Pasłęku

 

 

 

Zdjęcie 4, 5: Pakiety ze świątecznym śniadaniem przygotowane w Pasłęku i Mrągowie

 

 

Zdjęcie 6, 7, 8, 9: Wolontariusze akcji „Wielkanoc dla Samotnych” podczas dostarczania paczek

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron