Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wielkanoc na Warmii i Mazurach

Wielkanoc to czas otuchy, nadziei i wzajemnej życzliwości. Idąc za tym przesłaniem młodzież OHP z Warmii i Mazur zadbała o wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt.

W Hufcu Pracy w Giżycku trwają przygotowania do „Wielkanocy dla samotnych”. Organizatorami inicjatywy są Fundacja Wolne miejsce, Fundacja Kormoran i Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP. Nie będzie to jednak tradycyjne spotkanie przy stole.

W sobotę 3 kwietnia do drzwi osób samotnych zapukają wolontariusze, wręczając pakiety ze świątecznym śniadaniem. Młodzież z Giżycka, z myślą o osobach samotnie spędzających święta wykonała piękne kartki wielkanocne. Tym skromnym gestem chcą sprawić, by uwierzyli, że nie są sami, że ktoś o nich pamięta.

Natomiast młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie zorganizowała wielkanocny kiermasz na rzecz Patryka, absolwenta Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, który na początku 2020 roku uległ poważnemu wypadkowi. Młodzi ludzie samodzielnie zaprojektowali i wykonali wiele niepowtarzalnych ozdób świątecznych.

Przy stoisku można było kupić stroiki na stół i drzwi, palmy wielkanocne, ręcznie malowane jaja, króliki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży w pełni zasili zbiórkę na rehabilitację Patryka.

W ogólnopolską akcję wsparcia Patryka w walce o powrót do zdrowia, włączyła się również młodzież z Hufca Pracy w Ełku. Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną zachęcił młodych ludzi do podzielenia się swoimi talentami plastycznymi.

W ramach konkursu powstało wiele pięknych prac, które po wyłonieniu laureatów trafiły na licytacje na rzecz Patryka oraz Julity zmagającej się z chorobą nowotworową.

Atmosferę świat tworzyły nie tylko ozdoby świąteczne. W Ełku unosił się zapach wypieków za sprawą konkursu na ciasto wielkanocne. W ocenie Pawła Surawskiego, mistrza cukiernictwa i właściciela firmy „Karmelek” w Ełku, najsmaczniejsze było ciasto „Makowa Panienka” wykonane przez uczestnika Hufca Pracy w Ełku i ciasto marchewkowe wspólnie upieczone przez 2 uczestniczki Grupy Wychowawczej z Olecka.

Konkursów wielkanocnych i warsztatów plastycznych nie zabrakło też w Pasłęku, Elblągu i Olsztynie.

 

Autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

 

Zdjęcie nr 1: Młodzież OHP z Mrągowa podczas przygotowań do kiermaszu wielkanocnego

 

Zdjęcie nr 2: Kiermasz wielkanocny zorganizowany przez młodzież i kadrę OHP z Mrągowa

 

Zdjęcie nr 3: Kartki wielkanocne wykonane przez młodzież z Hufca Pracy w Giżycku

 

Zdjęcie nr 4: Ozdoby świąteczne wykonane przez młodzież podczas warsztatów plastycznych w Olsztynie

Zdjęcie nr 5: Prace wykonane przez młodzież z Ełku i Olecka, wyróżnione w ramach konkursów na ciasto wielkanocne i ozdobę świąteczną


Widok zawartości stron Widok zawartości stron