Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wigilijne spotkanie w Kolnie

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas na kultywowanie tradycji. Jesteśmy wszyscy razem.

Gromadzimy się przy wigilijnym stole. Dzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia. Magiczne chwile uświetnia choinka, która mieni się tysiącem barw oraz śpiew kolęd i pastorałek.

Szczególnie teraz, w dobie epidemii, ważne jest dobre słowo, troska o drugiego człowieka, ciepłe i serdeczne spotkanie.

Pamiętając o tych zasadach Hufiec Pracy w Kolnie, aż w trzech turach w dniach 11, 14, 16 grudnia 2020 roku zorganizował spotkania dla uczestników. Tworzyli oni małe grupki – do 4 osób. Stosowano wszelkie obostrzenia sanitarne związane z epidemią.

Wychowawcy przygotowali w gościnnych hufcowych progach bardzo bogaty stół wigilijny. Na białym obrusie, znalazły się świąteczne smakołyki. Nie zabrakło: pierniczków, makowca, pierogów, kapusty z grzybami, śledzika, barszczyku z uszkami, karpia i innych tradycyjnych potraw.

Przy dźwiękach kolęd i blasku choinki składaliśmy sobie świąteczne życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem.

Dzięki spotkaniom z okazji Wigilii, w dobie zdalnego nauczania, mogliśmy chociaż na moment spotkać się i porozmawiać. Uczestnicy najbardziej zadowoleni byli z paczek świątecznych w formie niespodzianki. Podkreślono, że prezenty są podstawową tradycją Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkania pozwoliły na kultywowanie bożonarodzeniowych zwyczajów. Młodzież była doceniona, czuła się tez ważna i potrzebna. Wzmocnił się proces wychowawczy i więź emocjonalna z młodzieżą. Uczymy też zasad zachowania się i szacunku do siebie.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Tomasz Nagórski - wychowawca HP Kolno


Widok zawartości stron Widok zawartości stron