Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Olsztyn: wizyta młodzieży w PKP Intercity

Praca w dużej, ciągle rozwijającej się i stabilnej firmie jest celem niejednego młodego człowieka. Uczniowie wiedzą, że warto już podczas etapu edukacji poznawać możliwości zatrudnienia na lokalnym rynku pracy, by bezpiecznie wejść w kolejny etap – podjęcie zatrudniania.

Jedną z firm oferujących dobre perspektywy pracy w Olsztynie jest PKP Intercity. Podczas wizyty studyjnej dowiedzieliśmy się czym zajmuje się firma, jakie są możliwości zatrudnienia i szkoleń i jakie stanowiska pracy oferuje spółka.

Naszym przewodnikiem był Naczelnik Działu Napraw PKP Intercity Zakład Północy w Gdyni  Leszek Soliwoda, który przedstawił nam tajniki pracy kilku z naprawdę wielu zawodów i specjalizacji, w jakich można pracować w PKP Intercity. Nasza wizyta rozpoczęła się w budynku biura oddziału w Olsztynie, skąd przejechaliśmy na bocznicę kolejową, gdzie mogliśmy zobaczyć cały proces przygotowania pociągu do kolejnego kursu. Za przygotowanie wagonów do jazdy odpowiedzialna jest cała grupa osób, w tym rewident taboru, który decyduje o tym, czy dany wagon może zostać wyprawiony w drogę.

Pracownicy nie tylko pokazali uczestnikom, jak wyglądają ich zadania, ale także w ciekawy sposób opowiedzieli o swoich doświadczeniach i karierze zawodowej. Młodzież była zainteresowana szczególnie pracą w zawodzie maszynisty oraz rewidenta i o te profesje zadawała najwięcej pytań. Podczas podróży powrotnej pociągiem Intercity był jeszcze czas na wymianę doświadczeń z odbytych podróży koleją oraz dodatkowe pytania.

 

Bardzo dziękujemy pracownikom PKP Intercity w Olsztynie, a szczególnie panu Leszkowi Soliwodzie- Naczelnikowi Działu Napraw Taboru za świetnie przygotowaną, atrakcyjną i merytoryczną wizytę w PKP Intercity. Kontynuacją tego wydarzenia będzie nasza kolejna wizyta w PKP IC – za tydzień wybieramy się do Zakładu Północnego w Gdyni, gdzie młodzież pogłębi swoją wiedzę na temat działalności PKP Intercity oraz zapozna się z pracą w Sekcji Napraw Taboru w Gdyni.

 

W wizycie wzięli udział uczniowie 5 klasy z Zespołu Szkół Mechaniczno - Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie, wraz z doradcą zawodowym Emilią Dawidko-Leśnikowską, której dziękujemy za zaangażowanie.

 

Autor artykułu i zdjęć: Joanna Jagosz - spec.ds. programów CEiPM w Olsztynie

 

Wizyta studyjna w PKP Intercity w Olsztynie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron