Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta monitorująca w firmie ROTOR

W dniu 3 marca 2021 r. pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Gdyni (CEiPM Gdańsk) przeprowadził wizytę monitorującą u pracodawcy w firmie ROTOR SP. z o.o., Sp. K., która kształci uczestników OHP w zawodzie elektromechanik.

Firma prowadzi serwis elektronarzędzi, pił spalinowych i elektrycznych, kos i kosiarek spalinowych i elektrycznych, silników spalinowych oraz myjni ciśnieniowej. Prowadzi autoryzowany serwis gwarancyjny.

W ramach wizyty opiekun praktykantów opowiedział o wartościach firmy, realizowanej praktyce, sprawowaniu uczestników OHP oraz zapoznał z aktualnie wykonywanymi zadaniami.

Pośrednik pracy przeprowadził z uczestnikami OHP konsultację indywidualną na temat potrzeb, oczekiwań, możliwości podjęcia zatrudnienia. Przedstawił uczestnikom perspektywy zawodowe, przykładowe oferty pracy z Internetu w zawodzie elektromechanika, a także zaproponował pomoc w sporządzeniu CV.

Pośrednik pracy zachęcił uczestników OHP do kontaktu z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Gdyni m.in. poprzez profil facebookowy na którym znajdują się bieżące informacje, ciekawostki ze świata zawodów, oferty pracy, a także informacje o organizowanych konkursach.
Przypomniał różwnież pracodawcy o możliwości ubiegania się o refundację wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenie społeczne młodocianych pracowników. Współpraca z firmą ROTOR Sp. z o.o.Sp. K. układa się bardzo dobrze.

Pracodawca jest otwarty, chętny do współpracy, uczniowie chętnie przychodzą na praktyki i uczą zawodu.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Sylwia Bara – Pośrednik pracy z MCK w Gdyni

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnik OHP podczas wykonywania praktyki


Widok zawartości stron Widok zawartości stron