Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna dla uczestników 9-8 Hufca Pracy w Sanoku

Poszukiwanie pracy to też praca i to często niełatwa. Z reguły wymaga wcześniejszego rozeznania rynku i potencjalnych pracodawców.

Ma to szczególne znaczenie dla osób młodych, które pierwszy raz wkraczają na rynek pracy. 22 czerwca tegoroczni absolwenci sanockiego 9-8 Hufca Pracy wzięli udział w wizycie studyjnej u pracodawcy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Sanoku z sanockim Hufcem.

Uczestnicy OHP udali się do firmy AUTOMET GROUP sp. j. w Sanoku. To jedna z większych firm produkcyjnych w regionie w branży motoryzacyjnej. Zakład zajmuje się m.in. produkcją autobusów elektrycznych, modyfikacją pojazdów samochodowych oraz produkcją elementów wnętrz autobusów i części samochodowych. Posiada swoje rynki zbytu w kraju i za granicą. Firma rekrutuje m.in. ślusarzy, spawaczy, lakierników, mechaników i elektryków samochodowych oraz operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie. W trakcie wizyty pracownik firmy AUTOMET scharakteryzował uczestnikom profil firmy oraz oprowadził ich po wszystkich działach zgodnie z procesem technologicznym. Wyjaśnił również, na czym polega praca na poszczególnych działach.

Wizyta cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczestników OHP, a niektórzy z nich zadeklarowali nawet chęć podjęcia zatrudnienia w firmie w przyszłości.

 

Autor tekstu: Piotr Kozłowski - pośrednik pracy MCK Sanok

Autorzy zdjęć: Renata Mazurkiewicz - doradca zawodowy MCK Sanok, Iwona Samborska - Adamiak - doradca zawodowy MCK Sanok

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron