Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna na Podlasiu

Wizyta studyjna w Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Białymstoku koordynatora projektów staży zagranicznych z Frankfurtu nad Odrą pozwoliła na wzajemną wymianę doświadczeń i dobrych praktyk z przedstawicielami kadry kierowniczej OHP na Podlasiu.

Komendę reprezentowali przedstawiciele kadry kierowniczej pod przewodnictwem Z-cy Wojewódzkiego Komendanta OHP Anny Zdanowicz. Stronę niemieckiej organizacji UAZ Bauwirtschaft reprezentowała Marta Nobeling. Dzięki różnym projektom realizowanym we współpracy z międzynarodowymi partnerami uczestnicy OHP otrzymują niepowtarzalną szansę na rozwój zawodowy i osobisty, poszerzają horyzonty, itp.

Podczas spotkania był też czas na omówienie kwestii związanych z planowanymi przyszłymi stażami w Niemczech uczestników OHP i poznanie walorów regionu. W trakcie zwiedzania bazy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie przedstawicielka niemieckiej organizacji poznawała potrzeby podopiecznych placówki oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu związane z kształceniem zawodowym. Z pewnością  weźmie je pod uwagę podczas tworzenia przyszłych programów zagranicznych staży zawodowych, jakie planowane są do realizacji przez podlaską Komendę w ramach programu Erasmus +. Najbliższe wyjazdy do Frankfurtu planowane są na wiosnę 2023 r.

Realizacja wsparcia dla podopiecznych OHP w postaci zagranicznych staży zawodowych, bądź innych działań o zasięgu międzynarodowym bardzo uatrakcyjnia ofertę edukacyjną dla podopiecznej młodzieży o zmniejszonych szansach życiowych.

 

Autor tekstu: E. Dziemianiuk, rzecznik prasowy PWK OHP

Autor zdjęć: Anna Balińska; PWK OHP, M. Hakało z OSIW

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron