Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w Leroy Merlin w Jeleniej Górze

Dnia 05.12.2023 roku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze zorganizowało dla uczestników Hufca Pracy 1-6 w Jeleniej Górze wizytę studyjną w sklepie Leroy Merlin, dzięki której mogli oni poznać specyfikę kilku różnych zawodów.

Wizyta ta miała na celu zapoznanie młodych ludzi ze specyfiką sklepu jak i  zawodami, które możemy spotkać w sklepie, czyli m.in. sprzedawca czy magazynier.

Całe spotkanie prowadziła kierownik ds. zasobów ludzkich pani Anna Kosin.

Na początku pani Anna poprzez  prezentację przybliżyła nam zasady działalności sklepu oraz poszczególnych działów. Szczegółowo omówiła i wyjaśniła proces rekrutacji jaki obowiązuje w sieci sklepów a także przekazała uczestnikom informacje na temat pracy w poszczególnych działach. Pracę na stanowisku np. sprzedawcy rozpoczyna się od stanowiska młodszego sprzedawcy, by później awansować na starszego a nawet na kierownika linii kas. Pani Anna podkreślała, że ważnym jest przy pracy w kontakcie z klientem, by być osobą komunikatywną, życzliwą i cierpliwą.

Po zakończonej prezentacji multimedialnej zostaliśmy zaproszeni przez panią kierownik do zapoznania się osobiście z działami w sklepie. W trakcie oprowadzania pani Anna szczegółowo  omówiła każdy dział zaczynając od części biurowo administracyjnych po logistykę i magazyn. W  trakcie wizyty uczestnicy HP 1-6 zadawali pytania na nurtujące ich tematy.

 

Autor tekstu i zdjęć: Maciej Mastalarz – pośrednik pracy CEiPM w Jeleniej Górze

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron