Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w Centrum Ogrodniczym

Centrum ogrodnicze Meduza jest jednym z wielu miejsc na mapie Bolesławca, w którym praktyki odbywają uczestnicy 1-3 Hufca Pracy.

Uczniowie kształcą się tam w zawodzie ogrodnika. W Meduzie można nabyć różne rośliny, m.in. sadzonki kwiatów, drzewka zarówno owocowe jak i te ozdobne, nasiona warzyw. Można zakupić także narzędzia i sprzęt ogrodniczy, donice i meble, które będą ozdobą każdego tarasu i ogrodu.

Podczas wizyty w Centrum Ogrodniczym młodzież mogła zapoznać się z zawodem ogrodnika, z tym czym zajmuje się osoba wykonująca ten zawód. Dowiedzieli się, że ogrodnik to zawód związany z uprawą roślin, zarówno w ogrodach prywatnych, jak i publicznych. Ogrodnik zajmuje się pielęgnacją roślin, ich sadzeniem, nawożeniem, podlewaniem, przycinaniem i usuwaniem chwastów. Zawód ten wymaga wiedzy z zakresu botaniki, chorób roślin, gleboznawstwa oraz umiejętności pracy z narzędziami ogrodniczymi. Ogrodnik może pracować zarówno w ogrodach prywatnych, parkach czy na plantacjach roślin ozdobnych lub właśnie jako pracownik w sklepach ogrodniczych. W swojej pracy musi być precyzyjny, cierpliwy i mieć dużą wiedzę na temat roślin, aby odpowiednio dbać o ich kondycję i zdrowie.

Podczas praktycznej nauki zawodu w centrum ogrodniczym Meduza, młodzież może nauczyć się tych wszystkich rzeczy, ponieważ firma posiada szeroki wachlarz swoich usług, a właściciele i pracownicy zawsze służą młodzieży pomocą, wiedzą i doświadczeniem. Niedługo nasi uczestnicy będą zdawać końcowe egzaminy zawodowe – życzymy im powodzenia!

 

Autor tekstu i zdjęcia: Izabela Spychała – pośrednik pracy w MCK Bolesławiec

 

Zdjęcie: Uczestnicy OHP na praktyce w Centrum ogrodniczym

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron