Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w firmie AQ Wiring Systems STG Sp. z o. o.

Dnia 17 maja 2022 r. pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Starogardzie Gdańskim zorganizowali wizytę studyjną dla młodzieży z 11-4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim.

Firma AQ Wiring Systems STG od ponad 40-lat specjalizuje się w produkcji wiązek kablowych zasilających i sterujących różne urządzenia potrzebne branży przemysłowej, rolniczej, leśnej, produkcji autobusów i innych pojazdów, a także w kolejnictwie. Firma obecnie zatrudnia ponad 500 pracowników i mieści się w Linowcu, obok Starogardu Gdańskiego. Posiada nowoczesny budynek z łatwym dostępem do głównych dróg. Ponadto posiada dobrze wykształconą kadrę i jest samowystarczalna oraz niezależna w zakresie logistyki, inżynierii, jakości, procesów informatycznych i produkcyjnych.

Podczas wizyty studyjnej młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy przedsiębiorstwa i możliwościami zatrudnienia. Spotkanie było doskonałą okazją do promocji działalności OHP, a także wsparcia młodych osób wkraczających na rynek pracy, poprzez przygotowanie ich do świadomych wyborów edukacyjno-zawodowych.

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Piotr Żukowski – Doradca zawodowy z MCK Starogard Gdański

 

 

Zdjęcie nr 1-3: Wizyta studyjna w firmie AQ Wiring Systems STG Sp. z o. o.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron