Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w firmie Keter w Słupsku

Dnia 23.09.2022 roku w firmie Keter w Słupsku odbyła się wizyta studyjna, zorganizowana przez pośrednika pracy - Panią Annę Wójcik z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupsku we współpracy z kadrą 11-19 HP w Słupsku - reprezentowaną przez Panią Małgorzatę Pakos.

Uczniowie najpierw zapoznali się z historią firmy Keter. Pani Magdalena Olszewska zaprezentowała strukturę firmy i cele, jakie jej przyświecają. Przedstawione zostały także główne produkty firmy, w tym artykuły gospodarstwa domowego, które dzięki tej prężnie działającej firmie są dostępne na rynku krajowym oraz europejskim. Pani Magdalena przybliżyła także politykę firmy względem pracowników - Keter jako pracodawca dba o ich komfort w trakcie pracy. Cyklicznie organizowane są różne imprezy integracyjne, których celem jest zacieśnianie relacji pomiędzy pracownikami, co również pozytywnie wpływa na atmosferę w trakcie pracy.

Następnie Pan Dariusz Słomiński przeszkolił uczniów w zakresie zasad BHP, jakich należy przestrzegać na terenie firmy. Ze względu na ilość niebezpieczeństw na hali produkcyjnej oraz innych sektorach firmy bezpieczeństwo jest stawiane na pierwszym miejscu.

Po nałożeniu kamizelek ostrzegawczych młodzież mogła przejść do następnego punktu naszej wizyty studyjnej - do hali produkcyjnej. Jej tajniki mogła poznać dzięki kierownikowi produkcji – Panu Konradowi Senatorowi. Ilość i zaawansowanie maszyn produkcyjnych były imponujące, a szybkość i sprawność procesu jest możliwa także dzięki licznym pracownikom.

Wizyty studyjne to wspaniała możliwość pokazania pracy w rożnych zawodach w ich rzeczywistych warunkach. Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku kształcący się w kierunkach technicznych i mechanicznych jako potencjalni pracownicy mieli okazję poznać bliżej to doskonale funkcjonujące przedsiębiorstwo.

 

Autor tekstu: Anna Wójcik – pośrednik pracy w MCK w Słupsku

Autor zdjęć: Anna Wójcik / Małgorzata Pakos – wychowawca w 11-19 HP w Słupsku

 

Zdjęcia nr 1-4: Wizyta studyjna w firmie Keter w Słupsku

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron