Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w firmie PKP Intercity we Wrocławiu

Dnia 13 czerwca 2023 roku młodzież z Hufca Pracy z Wrocławia oraz Trzebnicy wraz z kadrą HP Trzebnica i MCIZ Wrocław miała możliwość odwiedzić firmę PKP Intercity we Wrocławiu.

Celem wizyty było zapoznanie uczestników ze specyfiką pracy w firmie.

Na początku wizyty uczestnicy zostali przywitani przez kadrę, która zakreśliła plan i cel spotkania. Następnie pracownicy przedstawili krótką prezentację dotyczącą działalności firmy. Kolejnym punktem spotkania był spacer po lokomotywowni. Dzięki wycieczce zawodoznawczej uczniowie: mieli okazję przyjrzeć się bliżej pracy w zakładzie, poszerzyli swoją wiedzę odnośnie specyfiki pracy w zawodzie maszynisty czy też konduktora oraz otrzymali informację dotyczące procesu rekrutacji na poszczególne stanowiska.

Na zakończenie spotkania uczestnicy OHP wysłuchali historię firmy oraz poznali kierunki, w których zamierza się rozwijać. Spotkanie studyjne było doskonałą okazją do poznania możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Uczestnicy OHP byli bardzo zadowoleni z możliwości poznania bliżej firmy PKP Intercity. Wizyta w zakładzie pozwoliła im przyjrzeć się działaniom firmy oraz zachęciła do rekrutowania do niej w przyszłości.

Poniżej przedstawiamy fotorelacje ze spotkania

 

Autor tekstu i zdjęcia: Patrycja Kamińska - doradca zawodowy Mobilne Centrum Informacji Zawodowej Wrocław

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron