Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w pracowni Carving-ART

Młodzież z 9-15 Hufca Pracy w Tarnobrzegu kształcąca się w zawodzie kucharz wzięła udział w wizycie studyjnej w firmie Carving ART, która specjalizuje się w sztuce carvingu i organizacji imprez okolicznościowych.

Carving to sztuka rzeźbienia odpowiednimi narzędziami w owocach i warzywach. Wywodzi się z Chin, Japonii, Tajlandii, a do Polski trafiła kilkanaście lat temu i zdobywa coraz większą popularność. Rzeźby z owoców stanowią piękną dekorację stołów na imprezach okolicznościowych.

Uczestnicy zostali zapoznani z metodami i narzędziami stosowanymi w tej sztuce. Pani Jolanta Grabiec, właścicielka, opowiedziała o pierwszych krokach w tej branży i o początkach firmy. Nie było łatwo, ponieważ sztuka carvingu nie była jeszcze popularna na naszym rynku. Dziś pani Jolanta może pochwalić się udziałem w Mistrzostwach Polski.

Umiejętność rzeźbienia nie jest łatwa, o czym przekonali się przyszli kucharze, którzy próbowali samodzielnie wykonać rzeźby owocowe. Zdobycie takich umiejętności wymaga czasu i umiejętności manualnych. Młodzież po spotkaniu mówiła, że taka umiejętność jest przydatna w pracy kucharza. Ładnie podana potrawa i udekorowany stół sprawiają, że spożywanie posiłków będzie większą przyjemnością – stwierdzili przyszli kucharze.

Wycieczka została zorganizowana przez doradczynie zawodowe Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Tarnobrzegu we współpracy z kadrą 9-15 Hufca Pracy.

 

Autor tekstu: Renata Wojtaszek – doradca zawodowy

Autor zdjęcia: Honorata Śmigała – doradca zawodowy

 

Zdjęcia nr 1-5: Wizyta uczestników 9-15 HP w Tarnobrzegu w pracowni Carving-Art

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron