Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w Volvo Truck w Długołęce

W dniu 22 maja 2024 r. grupa uczestników OHP w Trzebnicy wraz z komendantem Hufca oraz doradcą zawodowym MCiZ we Wrocławiu miała szczególną okazję odwiedzić firmę Volvo Trucks w Długołęce.

Młodzież biorąca udział w wizycie studyjnej mogła zapoznać się ze specyfiką pracy w zakładzie Volvo ze szczególnym uwzględnieniem charakteru pracy mechanika i elektromechanika samochodowego. Uczestnicy dodatkowo poznali strukturę organizacyjną firmy, panującą w niej kulturę, obowiązujące warunku pracy, możliwości rozwoju oraz wymogi procesu rekrutacyjnego.

Młodzież, wyraźnie zainteresowana treściami przekazywanymi przez menagera oprowadzającego grupę po zakładzie pracy, zadawała wiele pytań odnośnie samej pracy w charakterze mechanika, warunków pracy w Grupie Volvo jak i specyfiki samochodów, które można było obejrzeć podczas wizyty.

Na koniec spotkania młodzież miała wyjątkową okazję „przetestować” wnętrze jednego z samochodów, co bez wątpienia stanowiło nie lada atrakcję; dodatkowo każdy z uczestników otrzymał wartościowy praktyczny gadżet.

Atmosfera podczas całego spotkania była niezwykle sympatyczna a finałowy akcent pozostanie z uczestnikami na dłuższy czas.

Wizyta studyjna oraz wszelkie przekazane w jej trakcie informacje z pewnością posłużą uczestniczącym w niej młodym ludziom i staną się istotnym wsparciem przy podejmowaniu ważnych decyzji związanych z dalszym rozwojem ścieżki zawodowej.

 

Tekst i zdjęcia: Joanna Uliasz - doradca zawodowy MCIZ Wrocław

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron