Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w węźle ekspedycyjnym Poczty Polskiej S.A. w Pruszczu Gdańskim

Dnia 17 maja 2022 r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim zorganizowało wizytę studyjną dla uczestników OHP w Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym Poczty Polskiej S.A. w Pruszczu Gdańskim.

W wizycie studyjnej uczestniczyła młodzież z trzeciej klasy Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim, ucząca się w zawodzie magazynier-logistyk.

Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej w Pruszczu Gdańskim, popularnie nazywany WER, to miejsce, w którym różnego rodzaju przesyłki, takie jak listy i paczki o bardzo zróżnicowanych gabarytach są przyjmowane i sortowane, a następnie wysyłane w dalszą drogę. Tutaj także sortowane są i sprawdzane przesyłki, które przekazywane są za granicę. Po obiekcie oprowadzał uczestników kierownik WER Pan Krzysztof Chałon, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył młodzieży tajniki skomplikowanego procesu sortowania przesyłek gabarytowych, paczkowych oraz listowych kierowanych do różnych lokalizacji, w jak najbardziej efektywny sposób i w bardzo krótkim czasie. Z dużym zainteresowanie uczniów spotkała się maszyna do sortowania listów.

Na terenie WER znajduje się Oddział Celny Pocztowy w Pruszczu Gdańskim Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Uczniowie mogli dowiedzieć się o zasadach kontroli przesyłek przez funkcjonariuszy. Zobaczyli pracę psa przeszkolonego do wyszukiwania różnego rodzaju substancji w paczkach oraz zapoznali się z zasadami działania urządzenia do skanowania przesyłek. Młodzież z zainteresowaniem dopytywała o szczegóły pracy na tym dziale.

Na koniec spotkania Pani Danuta Nowaczyk, koordynator ds. rekrutacji i rozwoju, zapoznała młodzież, która niedługo zakończy edukację w szkole branżowej, z różnymi możliwościami podjęcia pracy oraz warunkami zatrudnienia w WER i innych placówkach Poczty Polskiej. Wizyta studyjna była okazją do wsparcia młodych osób wkraczających na rynek pracy i przygotowania ich do podejmowania właściwych wyborów zawodowych.

 

Autor tekstu: Iwona Sabała – Doradca zawodowy/Asystent EURES, Stanisława Grzelczak – Pośrednik pracy w MCK Pruszcz Gdański

Autor zdjęcia: Iwona Sabała

 

 

Zdjęcie nr 1: Uczniowie na spotkaniu z przedstawicielami Poczty Polskiej S.A.

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron