Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta w schronisku dla zwierząt

W kolejnym dniu ferii zimowych uczestnicy HP 1-47 we Wrocławiu wraz z wychowawcami odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Ślazowej we Wrocławiu.

Podobnie jak w ubiegłych latach młodzież od początku roku szkolnego organizuje zbiórkę karmy dla psów i kotów, środków czystości, koców oraz pledów, aby w czasie ferii móc odwiedzić schronisko i przekazać zebrane dary. Jest to jedna z wielu inicjatyw, w jakie angażują się uczestnicy.

Zgromadzone rzeczy zostały przekazane przez młodzież hufca pracy pracownikom ośrodka dla bezdomnych zwierząt. Pracownicy schroniska przybliżyli temat wolontariatu. Opowiedzieli, na czym polega wolontariat oraz czego najbardziej potrzebują podopieczni schroniska.

W schronisku przebywają zwierzęta, które potrzebują ludzkiej miłości i życzliwości. Część z nich jest okaleczona, chora. Każdy zwierzak ma smutne spojrzenie i potrzebuje opieki.

Pracownicy zapoznali  młodzież z informacjami o warunkach, jakie należy spełniać, aby móc zaadoptować zwierzaka. Uświadomili również jak ważna i odpowiedzialna jest to decyzja. Podkreślili, iż adoptować zwierzę może jedynie osoba pełnoletnia a z posiadaniem zwierzęcia wiążą się wydatki, m.in. na karmę, szczepienia, wizyty u weterynarza, czy ewentualne leczenie. Konieczne jest również sprawdzenie, czy nie jest się uczulonym na ich sierść oraz uzgodnienie kto zajmie się zwierzakiem w przypadku wyjazdu na wakacje.

Posiadanie zwierzaka to musi być przemyślana decyzja.

 

Autor: Urszula Sawicka - wychowawca HP 1-47 Wrocław

Autor zdjęć: Grzegorz Borowski - wychowawca HP 1-47 Wrocław

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron