Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Własnoręcznie wykonane zabawki dla łódzkiego ZOO

Jesień to zachwycająca pora roku, ofiarująca różnorodność barw i mnogość „darów przyrody”. Jesienią zachodzi w przyrodzie wiele fascynujących i ciekawych zjawisk, które inspirują do organizowania rozmaitych zabaw i zajęć.

O zabawie i zabawkach pomyśleli właśnie pracownicy łódzkiego ogrodu zoologicznego, którzy zaaranżowali akcję pod hasłem: „Zrób zabawkę dla zwierzaka z łódzkiego zoo”.

W akcję włączył się samorząd uczniowski 11-19 Hufca Pracy w Słupsku.

Przedsięwzięcie polegało na wykonaniu prostych, ekologicznych i bezpiecznych zabawek dla podopiecznych ogrodu. Okazuje się, że wiele zwierząt lubi zabawki, z różnych przyczyn jest to dla nich atrakcyjna forma zabawy np.: urozmaicenie czasu, a dla opiekunów ciekawy sposób karmienia zwierząt.

Uczestnicy wykonując zabawkę przygotowywali ją w taki sposób, aby była kryjówką na karmę, co miało zachęcić zwierzę do aktywności.

Małgorzata z ósmej klasy stworzyła tuby wykorzystując w tym celu rolki po ręcznikach papierowych i papierze toaletowym. Weronika z siódmej klasy przygotowała natomiast kartony, które wyczyściła z resztek taśmy, ozdobiła i wypełniła szeleszczącym szarym papierem. Kartony przygotowane zostały dla tygrysów. Nie zabrakło też drobiazgów dla papug i małp. Dziewczęta postarały się o drewniane drabinki, czy fikuśne gadżety.

W listopadzie samorząd uczniowski zebrał także liczne torby papierowe, w których gatunki kotowate będą szukały pożywienia. Zwierzęta w zoo, podobnie jak dzieci, często odczuwają jesienną nudę, dlatego ta próba urozmaicenia czasu sprawi im ogromną radość. Każdego zwierzaka z pewnością ucieszy wprowadzenie do ich codzienności nowych elementów.

Akcja łódzkiego zoo trwa do 18 listopada, a gotowe wytwory należy zostawiać w wyznaczonym przez pracowników miejscu. Młodzież z 11-19 HP  swoje wyroby już dostarczyli.

 

Autor tekstu i zdjęć: Anna Mularczyk – wychowawca 11-19 HP w Słupsku

 

Zdjęcie nr 1: Przygotowania do akcji „Zrób zabawkę dla zwierzaka z łódzkiego zoo”

 

Zdjęcie nr 2: W trakcie przygotowywania zabawek

 

Zdjęcie nr 3: Dostarczenie zabawek do zoo


Widok zawartości stron Widok zawartości stron