Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP Dolnego Śląska 2022

W dniu 24.02.2022 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP Dolnego Śląska pod hasłem „Informatyka drogą do przyszłości”.

Celem konkursu było rozwijanie twórczego myślenia i stosowania wiedzy w praktycznym działaniu oraz stworzenie uczestnikom możliwości do sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się jednostki: Hufce Pracy z Góry, Polkowic, Nowej Rudy oraz przedstawiciele z Ośrodków Szkolenia i Wychowania OHP z Mysłakowic oraz Ząbkowic Śląskich.

Dolnośląską Komedę Wojewódzką we Wrocławiu reprezentowali: pani Lucyna Majdecka - Dyrektor Biura DWK OHP, pani Monika Skrzydło - kierownik Działu Kształcenia i Wychowania, pani Katarzyna Dudzic i pan Piotr Marek - pracownicy Działu Kształcenia i Wychowania. Jury stanowili specjaliści z zakresu informatyki: panowie Radosław Radziszewski, Wiesław Kokoszka, Damian Winnik.

Wszystkich uroczyście powitały panie Kierownik OSiW Krystyna Zerbok oraz pani Kierownik Działu Kształcenia i Wychowania DWK OHP - Monika Skrzydło.

Konkurs rozpoczął się od testu wiedzy informatycznej złożonego z 40 pytań, w tym 20 zamkniętych i 20 otwartych. Następnie  po przerwie reprezentanci prezentowali swoje przygotowane prace. Wśród prezentacji były grafiki, film, strony internetowe oraz gra.

Jury po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Adrian Janeczko - OSiW OHP Ząbkowice Śląskie

II miejsce - Jakub Bosianok - OSiW OHP Mysłakowice

III miejsce - Dawid Książek - OSiW OHP Ząbkowice Śląskie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za udział.

Jesteśmy dumni z pracy naszej młodzieży. A my jako Ośrodek niezmiernie cieszymy się, że w etapie ogólnopolskim konkursu Dolny Śląsk reprezentował będzie nasz uczestnik  Adrian Janeczko.

A działo się to wszystko w tłusty czwartek, więc przy okazji nie brakowało słodkości i smakołyków przygotowanych przed kucharzy OSiW w Ząbkowicach Śląskich - pączków, faworków i oponek oraz smacznego obiadku na zakończenie imprezy.

 

Autor tekstu i zdjęć: Jolanta Tańcula - pedagog OSiW Ząbkowice Ślaskie

 

Zdjęcie nr 1: Rozpoczęcie konkursu

 

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy podczas konkursu

 

Zdjęcie nr 3: Wręczenie nagród

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron