Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP rozstrzygnięty

Dnia 2 marca 2023 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich odbył się już po raz kolejny Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP.

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy informatycznej wśród młodzieży OHP.

Ośrodek w Ząbkowicach Śląskich gościł wielu przedstawicieli Hufców Pracy z Dolnego Śląska oraz OSiW w Mysłakowicach.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10 i składał się z dwóch części. Pierwsza część teoretyczna to sprawdzian w postaci testu z wiedzy informatycznej. Miłośnicy zagadnień z dziedziny komputerowej przystąpili do zmagań pisemnych, a ich obszerna znajomość problematyki informatycznej została przelana na papier. Kolejna część konkursu to praktyczna prezentacja przez każdego uczestnika wykonanej przez siebie pracy konkursowej bezpośrednio przed komisją konkursową.

Jury miało nie lada wyzwanie, gdyż uczestnicy konkursu wykazali się szeroką wiedzą teoretyczną oraz praktyczną w dziedzinie informatyki. Wszystkie prace konkursowe, które dotarły do wojewódzkiego etapu konkursu były wysoko oceniane, jednak komisja konkursowa musiała najwyżej nagrodzić trzy z nich. Zwycięzcami tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP zostali:

I miejsceNorbert Olczyk - uczestnik Hufca Pracy Polkowice,

II miejsceJakub Basianok - uczestnik OSiW Mysłakowice,

III miejsceSeweryn Jaworski – uczestnik OSiW Ząbkowice Śląskie

Konkurs przebiegł na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, godne pochwały było zaangażowanie uczestników oraz poziom wiedzy, którą zaprezentowali biorący udział w zmaganiach. Wszystkim przybyłym dziękujemy za udział w tegorocznej edycji konkursu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Autor tekstu: Dominika Frączkowska – specjalista ds. administracji OSiW Ząbkowice Śląskie

Autor zdjęć: Krystyna Zerbok – kierownik OSiW Ząbkowice Śląskie, Sylwia Flis – wychowawca OSiW Ząbkowice Śląskie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron