Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej w 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku

Każdego roku w okresie wiosennym wychowankowie Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy biorą udział w zmaganiach informatycznych.

W dniach 26-28 kwietnia 2021 r. 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku już po raz szósty był organizatorem Wojewódzkich Eliminacji do Konkursu Wiedzy Informatycznej.

Zwycięzca tego etapu będzie reprezentował Pomorską Wojewódzką Komendę na XVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej, który odbędzie się w czerwcu w Tarnowie.

Poza wyłonieniem reprezentanta celem Wojewódzkich Eliminacji jest poszukiwanie talentów, wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych oraz promowanie osiągnięć uczniów.

Zmagania podzielone były na część teoretyczną i praktyczną i w całości odbyły się w formie online. Zakres tematyczny obejmował tworzenie stron internetowych, grafikę komputerową, obróbkę plików multimedialnych, tworzenie baz danych oraz programowanie.

Do udziału w Konkursie zgłosiło się siedem jednostek organizacyjnych Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: 11-5 Hufiec Pracy w Lęborku,11-7 Hufiec Pracy w Gdańsku, 11-12 Hufiec Pracy w Gdyni, 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku, 11-23 Hufiec Pracy w Słupsku, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Tczewie oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Człuchowie, które przedstawiły prace łącznie dziewięciu wychowanków.

Konkursowe jury, składające się z pracowników 11-19 Hufca Pracy oraz Szkoły Branżowej I Stopnia „Złoty Fach”, po sprawdzeniu testów z zakresu wiedzy informatycznej oraz ocenieniu prezentacji multimedialnych wyłoniło zwycięzców. I miejsce i zaszczyt reprezentowania Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy na Konkursie Ogólnopolskim zdobył Kamil Beling z OSiW Tczew. Tuż za nim, różnicą zaledwie 1 punktu, uplasował się Szymon Margian z 11-12 Hufca Pracy w Gdyni, zaś III miejsce przypadło Denisowi Jażdżewskiemu z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Człuchowie.

Wszyscy zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Pomorską Wojewódzką Komendę. Zaprezentowane przez zawodników prace pokazały, jak szeroką i różnorodną wiedzę z zakresu zaawansowanej znajomości treści dotyczących zagadnień informatycznych posiada młodzież.

Wszystkie cele założone w konstrukcji imprezy, zostały w pełni zrealizowane.

 

Autorzy tekstu: Elżbieta Gierke / Małgorzata Piekarek – wychowawcy w 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku

Autor zdjęć: Piotr Wojciechowski – Komendant 11-19 Hufca Pracy w Słupsku

 

Zdjęcie nr 1: Komisja konkursowa w trakcie pracy

 

Zdjęcie nr 2: Fragmenty nadesłanych prac

 

Zdjęcie nr 3: Tuż przed ogłoszeniem werdyktu


Widok zawartości stron Widok zawartości stron