Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wojewódzki Konkurs Wiedzy informatycznej w Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP

Kolejny już raz 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, którego celem jest wyłonienie reprezentantów Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP na XV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami wynikającymi ze stanu pandemii, eliminacje przeprowadzono w trybie online. Głównymi zadaniami tego typu zmagań jest wyłanianie talentów, wspieranie uczniów w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych, promowanie osiągnięć uczestników oraz wspomaganie młodzieży w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.

Cztery jednostki podległe Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP, przesłały prace swych podopiecznych w formie elektronicznej. Komisja dokonała oceny i przyznała nagrody:

  • I miejsce zajął Dominik Murach z 11-23 HP w Słupsku, który stworzył aplikację służącą do mierzenia temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza. Dodatkowo przygotował układ scalony i czujnik odbierający wskazania pomiaru, a także przygotował skrypt pozwalający wyświetlać dane na ekranie smartfona.
  • II miejsce przypadło Szymonowi Magrian z 11-12 HP w Gdyni. Uczestnik wykonał pracę polegającą na rozbudowaniu parametrów komputera (laptopa) oraz zwiększył jego wydajność.
  • Stworzenie strony www dotyczącej COVID 19 dało III miejsce Kamilowi Beling z OSiW Tczew.
  • Wyróżniono też Piotra Mielewczyka z 11-5 HP w Lęborku za ciekawą prezentację multimedialną w programie PowerPoint.

Nagrody w postaci bonów prezentowych, ufundowanych przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP wraz z dyplomami przesłano nagrodzonym drogą pocztową.

Dynamicznie rozwijające się technologie informatyczno-komunikacyjne niejako wymuszają sprawne posługiwanie się komputerem. Natomiast teraźniejsza, nieznana wcześniej sytuacja globalnej pandemii, nakładająca obowiązek społecznej izolacji, wymaga przynajmniej podstawowej znajomości obsługi sprzętów umożliwiających komunikację elektroniczną.

Sprawna obsługa komputera ułatwia kontaktowanie się z rodziną i znajomymi, nawet mieszkającymi setki kilometrów od nas. Umiejętność posługiwania się nowoczesnym sprzętem elektronicznym pomaga także w życiu codziennym – w płaceniu rachunków, robieniu zakupów oraz zdobywaniu potrzebnych informacji. Udział we wszelkiego rodzaju konkursach wiedzy, zwłaszcza w omawianym powyżej, motywuje młodzież do rozwijania zainteresowań informatyczno-multimedialnych. Ukierunkowuje też młodych ludzi na rozwijanie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami w celu zwiększenia kompetencji zawodowych, a w perspektywie możliwości zatrudnienia.

 

Autor tekstu: Elżbieta Gierke

Autorzy zdjęć: Piotr Wojciechowski oraz uczestnicy biorący udział w konkursie

 

 

Zdjęcie nr 1: Zdobywca I miejsca – Dominik Murach z 11-23 HP w Słupsku

 

Zdjęcie nr 2: Nagrodzona praca Dominika – skrypt na smartfona

 

Zdjęcie nr 3: Laureat II miejsca podczas wykonywania pracy konkursowej

 

Zdjęcie nr 4: Dyplomy i nagrody dla zwycięzców

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron