Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wojewódzki Piknik Rugby w Pasłęku

W dniu 20 maja 2021 r. młodzież i kadra Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP spotkali się na boisku Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku na treningu rugby.

Było to pierwsze od wielu miesięcy wydarzenie, podczas którego kadra i młodzież mogła się spotkać i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodych ludzi do podejmowania aktywności fizycznej i dbania o swoje zdrowie poprzez prezentację coraz bardziej popularnej w Polsce dyscypliny sportowej, jaką jest rugby.

W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku i Ostródzie oraz Hufców Pracy w Elblągu i Olsztynie. Młodzież i kadrę OHP przywitał p. Mirosław Wierzchowski - zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP oraz p. Henryk Pach - prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby.

Trening pokazowy przeprowadzili trenerzy z Okręgowego Związku Rugby.

Po krótkim instruktażu teoretycznym uczestnicy zostali wprowadzeni w techniki gry. Początkowo proste ćwiczenia oraz profesjonalne podejście trenerów zachęciły młodzież do aktywnego udziału w zajęciach i wspólnej zabawy.

Trening zakończył się posiłkiem z grilla i deklaracją kontynuacji współpracy na rzecz promocji rugby wśród młodzieży i angażowania ich w zajęcia sportowe.

 

Autor tekstu i zdjęć: Karolina Mrówczyńska – Kierownik Zespołu ds. kształcenia i wychowania W-M WK OHP

 

 

Zdjęcie nr 1, 2, 3: Młodzież i kadra Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP podczas treningu rugby

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron