Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wojewódzki Turniej Bowlingowy na Podlasiu

W kręgielni Kula-Hula w Białymstoku miał miejsce Wojewódzki Turniej Bowlingowy Młodzieży OHP z Podlasia.

Jego celem była popularyzacja tego sportu jako formy wypoczynku i spędzania wolnego czasu, jak również wyłonienie najlepszej drużyny i najlepszych zawodników Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku.

Otwarcia rozgrywek dokonała Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Anna Zdanowicz, która przypomniała historię tej dyscypliny sportowej oraz życzyła wszystkim zawodnikom owocnej gry.

Drużyny reprezentujące wszystkie jednostki opiekuńczo-wychowawcze podlaskiej komendy, w tym  wychowawcy w roli kapitanów, wykazały się zaangażowaniem i wytrwałością, czego efektem były bardzo dobre wyniki.

W kategorii drużynowej I miejsce zajął Hufiec Pracy w Augustowie (642 punkty), II lokatę zdobył Hufiec Pracy w Zambrowie (605 punktów), a III miejsce przypadło Ośrodkowi Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie (583 punkty). Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa, a zwycięskie ekipy dodatkowo medale i puchary.

W kategorii indywidualnej przyznano statuetkę oraz dyplom. Mistrzem spośród uczestników został reprezentujący Hufiec Pracy w Zambrowie Kacper Rostkowski, który zdobył 207 punktów. W kategorii indywidualnej spośród wychowawców - Ewelina Romanowska z Hufca Pracy w Augustowie, uzyskując 223 punkty.

Rozgrywki pozwoliły zawodnikom rozwinąć koncentrację, umiejętności związane z osiąganiem celu, oceną odległości oraz nauczyły zasad gry opartej na uczciwej rywalizacji.

Wydarzenie przebiegło w przyjaznej atmosferze i pozwoliło zawodnikom zintegrować się rozwijając kompetencje społeczne.

Autor tekstu i zdjęcia: Ewelina Czarkowska – referent ds. kształcenia i programów edukacyjnych

Zdjęcie nr 1:  Otwarcie zawodów przez Zastępcę Wojewódzkiego Komendanta

Zdjęcie 2,3,4: Rozgrywki

Zdjęcie nr 5: Nagrody

Zdjęcie nr 6: Zwycięska drużyna z kapitanem