Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wojewódzkie zmagania informatyczne w 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku

27 kwietnia 2022 r. w 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkich Eliminacji do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy.

Głównym celem przedsięwzięcia było wyłonienie reprezentanta Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP do etapu centralnego, który odbędzie się w czerwcu w Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie. Ponadto istotne dla tego typu imprez jest poszukiwanie talentów i pasjonatów wiedzy informatycznej oraz promowanie ich osiągnięć. Do zmagań przystąpiło 8 uczestników reprezentujących 7 jednostek terenowych. Rywalizacja między konkursowiczami przebiegała dwuetapowo. Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań, a praktyczna na samodzielnym wykonaniu pracy konkursowej z zastosowaniem technologii informatycznych.

Konkurs odbywał się w formule zdalnej. Na podstawie punktów uzyskanych przez młodzież komisja ogłosiła nazwiska laureatów. Pod ocenę brano wyniki testu oraz trzy kategorie z części praktycznej: spełnianie wymogów formalnych, syntetyczny opis użytych funkcji programu oraz przydatność pracy dla ogółu odbiorców. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Beling z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Tczewiei to on będzie reprezentował Pomorską Wojewódzką Komendę OHP w etapie centralnym w Tarnowie. Drugie miejsce zajął Szymon Szmyt  z 11-5 Hufca Pracy w Lęborku, a trzecie Kacper Turowiecki z 11-12 Hufca Pracy w Gdyni. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Pomorska Wojewódzka Komenda OHP.

Udział w konkursie sprzyjał integracji młodzieży i był motywacją do doskonalenia wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki.

 

Autor tekstu: Małgorzata Piekarek– wychowawca w 11-19 HP w Słupsku

Autor zdjęć: Piotr Wojciechowski- Komendant 11-19 HP w Słupsku

 

Zdjęcie nr 1: Konkurs informatyczny

 

Zdjęcie nr: W trakcie obrad

 

Zdjęcie nr: Końcowa punktacja i wyłonienie laureatów

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron