Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wolontariat w Mrągowie

Na czym polega praca wolontariusza? Dlaczego warto jest nim zostać i jakie korzyści się z tego czerpie? Odpowiedzi na te pytania poznała młodzież OHP z Mrągowa (Warmińsko-Mazurska WK).

Młodzi dostrzegają w swoim otoczeniu wiele pól do działania w zakresie działań wolontariackich. Tym razem skupili się na pomocy bezdomnym psom. Nawiązali współpracę ze Stowarzyszeniem Mazurski Kundel. Podczas wizyty w stowarzyszeniu dowiedzieli się na czym polega praca wolontariusza, jakie warunki należy spełnić i jakie predyspozycje posiadać decydując się na rozpoczęcie wolontariatu oraz w jaki sposób rozsądnie pomagać zwierzętom. Następnie zabrali wybrali się z pieskami na długi spacer po lesie.

Wolontariat jest doskonałą okazją do kształtowania umiejętności i postaw przydatnych w pracy zawodowej. Pomaga młodzieży odkrywać własny potencjał oraz weryfikować i oceniać zdobyte kwalifikacje. Dlatego też uczestnicy i kadra jednostek OHP w Mrągowie planują dorzucić swoją cegiełkę do działań wolontariackich organizowanych w okolicy, szczególnie, że zapału do tego typu działań mrągowskiej młodzieży nie brakuje.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Ewa Moroz  - pedagog OSiW OHP Mrągowo


Widok zawartości stron Widok zawartości stron