Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Współpraca OHP z Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej w Grajewie

W Grajewie odbyło się spotkanie partnerów, w którym wzięły udział: Komendant Hufca Pracy Magdalena Sawicka i Kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Grajewie Katarzyna Kochanowska Jasińska.

Celem spotkania było podsumowanie wieloletniej współpracy na rzecz młodzieży zagrożonej demoralizacją, omówienie wspólnych działań na przyszłość oraz promocja jednostek Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku.

Podczas rozmowy poruszono tematykę problemów młodych ludzi, którzy w obliczu pandemii i zalecanej izolacji społecznej, często pozostają ze swoimi trudnościami sami. Wyjątkowe warunki w jakich obecnie żyjemy według specjalistów spotęgowały zjawisko przemocy, a w wielu domach istniejące już konflikty eskalowały.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat procedury Niebieskiej Karty, która często jest pierwszym etapem pracy z rodziną prowadzonej przez wyznaczone służby.

Na koniec spotkania podkreślone zostało znaczenie działań wychowawczo – resocjalizacyjnych podejmowanych zarówno przez kadrę Hufca Pracy w Grajewie, jak i kuratorów sądowych działających w środowisku lokalnym.

 

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – Komendant HP w Grajewie

Autor zdjęć: Pracownik ZKSS w Grajewie

 

Zdjęcie nr 1: Spotkanie z Kierownikiem Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Grajewie Katarzyną Kochanowską Jasińską


Widok zawartości stron Widok zawartości stron