Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Współpraca na rzecz młodych - z wizytą w serwisie MAN Grupy DBK

Przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy to wyzwanie, które wymaga zaangażowania nie tylko szkół, ale również instytucji rynku pracy i pracodawców. Dlatego ważne są inicjatywy oparte na współpracy różnych środowisk.

Dobrym przykładem jest wizyta studyjna, która odbyła się 26 marca br. w serwisie MAN Grupy DBK w Olsztynie.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie trzeciej klasy branżowej z Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Wizyta była bezpośrednim efektem podpisanego dzień wcześniej porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Główną Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie, a Nord Inwest sp. z o.o., reprezentującą spółki Grupy DBK. Zawarte porozumienie to kolejny krok w budowaniu partnerstwa pomiędzy instytucjami rynku pracy, a sektorem prywatnym, ukierunkowanego na wsparcie rozwoju zawodowego młodych ludzi.

W trakcie spotkania uczniowie mogli poznać z bliska codzienną pracę specjalistów serwisu MAN: mechaników, lakierników, elektromechaników czy doradców serwisowych. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania nowoczesnego serwisu blacharsko- lakierniczego, które poprowadził Michał Archacki, kierownik serwisu. Uczestnicy zobaczyli jedno z największych i najnowocześniejszych centrów napraw powypadkowych w Polsce, wyposażone m.in.
w bezpyłową kabinę lakierniczą oraz nowoczesne urządzenia do spawania i zgrzewania. Zwiedzili także stanowiska autodetailingu oraz myjnię.

Kolejnym etapem spotkania była rozmowa z Dyrektor Działu HR Grupy DBK, Hanną Sołtysiak. Uczniowie dowiedzieli się o możliwościach zatrudnienia i rozwoju zawodowego w Grupie DBK- firmie, która od lat inwestuje w młode kadry, oferując programy stypendialne, praktyki zawodowe, płatne staże, a także zatrudnienie dla osób rozpoczynających swoją drogę zawodową.

Tego rodzaju wizyty mają kluczowe znaczenie dla młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Bezpośredni kontakt z nowoczesnym środowiskiem pracy, możliwość zadawania pytań, rozmów z doświadczonymi pracownikami to doświadczenia, które pomagają młodym ludziom świadomie planować swoją przyszłość.

Porozumienie zawarte pomiędzy OHP, a Grupą DBK jest wyrazem wspólnej troski o to, by młodzi ludzie nie tylko zdobywali wiedzę teoretyczną, ale również mogli rozwijać kompetencje praktyczne i skutecznie wejść na rynek pracy. Takie działania pokazują, jak ważna i potrzebna jest współpraca instytucji publicznych oraz odpowiedzialnych pracodawców na rzecz kształcenia zawodowego i wsparcia młodego pokolenia.

 

Autor tekstu i zdjęć: Sylwia Knap - pośrednik pracy/ Asystent Eures MBP w Olsztynie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron