Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wychowanie przez Sport – kulturalne kibicowanie

Grupa uczestników 11-12 Hufca Pracy w Gdyni dnia 27 września 2022 r. zasiadła na trybunie Stadionu Arki Gdynia, aby kibicować Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Podczas trzeciego już meczu naszej narodowej drużyny w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy U–19, które rozgrywane są w Polsce, młodzieży towarzyszył Komendant Hufca.

Dzięki hojności Gdyńskiego Centrum Sportu, który ufundował naszym uczestnikom bilety wejściowe na ww. sportową imprezę, nasza młodzież – a szczególnie zawodnicy sekcji piłki nożnej działającej w Hufcu – mogła być świadkiem kilku meczów piłkarskich na bardzo dobrym poziomie oraz wykazać się kulturalnym zachowaniem w kibicowaniu swojej drużynie. Podczas oglądania na żywo zmagań piłkarskich dochodziło do wymiany poglądów między uczestnikami i Komendantem Hufca – opiekuna sekcji piłki nożnej w jednostce – na temat sztuki piłkarskiej poszczególnych zawodników, taktyki oraz zasad gry fair play. Pomimo, że mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Włoch wynikiem 1:0, to i tak reprezentacja Polski awansowała do dalszych gier.

W sumie podczas trzech meczów, w których kibicowaniu wzięła udział młodzież z 11-12 Hufca Pracy w Gdyni uczestniczyło 30 wychowanków.

 

Autor tekstu: Lech Buzanowski - Komendant 11-12 Hufca Pracy w Gdyni

Autor zdjęcia: Lech Buzanowski - Komendant 11-12 Hufca Pracy w Gdyni

 

Zdjęcie nr 1 i 2: Uczestnicy 11-12 Hufca Pracy na trybunie stadionu Arki Gdynia

 

 

Zdjęcie nr 3: Reprezentacje Włoch i Polski przed meczem

 

Zdjęcie nr 4: Reprezentacje Włoch i Polski po meczu


Widok zawartości stron Widok zawartości stron