Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wyjazd uczestników OHP do Portugalii w ramach projektu „zGotuj sobie przyszłość”

W dniu 12 września br. grupa 10 uczestników z Hufca Pracy w Legnicy oraz 10 uczestników z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach kształcąca się w zawodzie kucharza, rozpoczęła praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu "zGotuj sobie przyszłość", realizowanego przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP.

Projekt zorganizowany jest w ramach „Międzynarodowej mobilności edukacyjnej uczniów
i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+.

Głównym celem projektu jest zwiększenie umiejętności zawodowych oraz społeczno- kulturowych przez uczestników OHP poprzez odbycie dwutygodniowych praktyk zagranicznych
w zawodzie kucharz. Realizując ten cel uatrakcyjnimy i unowocześnimy naszą ofertę edukacyjną kierowaną do młodzieży. Umożliwienie wyjazdu za granicę w celu nauki stanowi ważny krok na drodze do świadomości, iż taka forma nauki jest dostępna nie tylko dla najlepszych uczniów w szkole, lecz również dla uczniów z problemami w nauce, którzy mogą dzięki możliwościom stworzonym przez OHP uczyć się zawodu za granicami kraju. Taki wyjazd nauczy także otwartości na nowe kultury, samodzielności oraz wiary w swoje możliwości.

Młodzi kucharze w trakcie pobytu w Portugalii (powrót do Polski nastąpi w dniu 25 września) będą poznawać nowe smaki i zwyczaje kuchni południowej. Będą uczyć się od najlepszych kucharzy w Faro, niektórzy nawet posiadają gwiazdkę Michelin.

 

Autor tektu: Dominika Stafij – Specjalista ds. programów DWK OHP

Autor zdjęć: Anna Amborska – Kierownik Internatu Ośrodka Szkolenia i Wychowania
w Mysłakowicach

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy w koszulkach promujących projekt

 

Zdjęcie nr 2: Młodzież z OSiW Mysłakowice po przylocie do Faro

 

Zdjęcie nr 3-6: Uczestnicy projektu w miejscu odbywania praktyk zawodowych

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron