Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wymiana polsko-ukraińska z udziałem młodzieży ze stalowowolskiego Hufca Pracy

W dniach 18-22 września 2023 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu zrealizowało w ramach programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży projekt „Przepis na zdrowie”.

 

 

Uczestniczyła w nim pięcioosobowa grupa młodzieży z 9-17 Hufca Pracy w Stalowej Woli, która razem z kolegami z 9-15 HP z Tarnobrzega i grupą młodzieży z Truskawca miała okazję na wspólną integrację i uczestnictwo w atrakcjach przygotowanych na ten cel.


Młodzież integrowała się już pierwszego dnia przy grze „Chłopska Szkoła Biznesu” prowadzonej przez specjalistów rynku pracy z tarnobrzeskiego CEiPM. Następnie odwiedziła Zamek Tarnowskich w Dzikowie i Centrum Natura 2000. W kolejnych dniach na uczestników projektu czekały kolejne atrakcje: zwiedzanie Sandomierza, żeglowanie po Jeziorze Tarnobrzeskim, nauka tańca, warsztaty robotyki, wieczór kultur, spotkanie z dietetykiem, fizjoterapeutą i nauka sztuki carvingu. Niezwykle twórczym zajęciem okazało się malowanie toreb lnianych według własnego projektu pod okiem Ewy Bajdy – Szczygieł, komendant stalowowolskiego Hufca Pracy.

Uroczyste zakończenie projektu odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, gdzie uczestnicy obydwu Hufców Pracy i młodzież z Ukrainy zaprezentowali wspólny układ taneczny przygotowany przez Akademię tańca Art Dance.


W piątek 22 września 2023 r. uczestnicy 9-17 HP w Stalowej Woli pożegnali gościnne mury Schroniska w Mokrzyszowie – Tarnobrzegu i rozjechali się do swoich domów. Czas wspólnego pobytu dobiegł końca, ale zawarte przyjaźnie i piękne wspomnienia na pewno przetrwają i będą pamiątką tych wyjątkowych dni.

 

Autor tekstu i zdjęć: Beata Froń starszy wychowawca 9-17 HP Stalowa Wola


 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron