Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

X Młodzieżowe Manewry Wojskowo-Gaśniczo-Ratowniczych w Górze

W dniu 28 września 2022 r. młodzież z 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie wzięła udział w X Młodzieżowych Manewrach Wojskowo-Gaśniczo-Ratowniczych w Górze.

 

Hufiec reprezentowała drużyna w składzie: Marcin, Wiktoria, Damian i Brajan – uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia w Przemkowie oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Głogowie.

Celem głównym manewrów była popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o przysposobieniu obronnym oraz podnoszenia sprawności fizycznej a także integracja młodzieży poprzez wspólne uczestnictwo w zawodach, oraz nabycie umiejętności pracy w zespole.

Młodzież musiała sprawdzić się w wielu konkurencjach wymagających szybkości, sprytu i sprawności fizycznej oraz zastosowanie nabytej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież startowała w takich konkurencjach jak: udzielenie pomocy poszkodowanemu, rzut granatem, tor przeszkód, zawody strzeleckie, transportowanie rannego na polu walki, konkurencja, przeprawa, budowa stanowiska strzeleckiego. W klasyfikacji końcowej nasza jednostka zajęła IV lokatę.

Manewry przebiegały w miłej atmosferze. Humory dopisywały przez cały dzień. Młodzież z zaangażowaniem podchodziła do realizacji poszczególnych zadań i już zapewniła o uczestnictwie w kolejnych przedsięwzięciach.

 

Autor zdjęć i tekstu: st. wychowawca HP Przemków – Małgorzata Basałyga

 

Zdjęcia nr 1, 2: Młodzież podczas zmagań sportowych.

 

 

Zdjecia nr 3, 4: Reprezentacja Hufca oraz pozostali nagrodzeni uczestnicy.

 

                                                    

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron