Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

XXIV edycja Konkursu Wiedzy o Policji pt. „Razem bezpieczniej” dla rejonu wrocławskiego zakończona

W dniu 25 października 2022r. w Oddziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyły się eliminacje rejonowe XXIV edycji Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej” dla rejonu wrocławskiego.

Organizatorami konkursu byli: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu oraz Hufiec Pracy 1-47 we Wrocławiu.

W eliminacjach rejonowych udział wzięło pięć reprezentacji: 1-4 HP Wołów, 1-47 HP Wrocław, 1-48 HP Trzebnica, 1-63 HP w Strzelinie oraz reprezentacja CKiW Oleśnica.

Konkurs składał się z dwóch części: pierwszej – testu, druga część konkursu polegała na wykonaniu komiksu o tematyce profilaktycznej pn. „Czytam, oglądam, gram, czatuję – ale nikogo nie hejtuję” i przedstawienie go w formie grafiki komputerowej. Młodzież wykazała się ogromną pomysłowością. Prace, które powstały w trakcie konkursu były bardzo interesujące i zgodne z tematyką. Jury miało dylemat z wyłonieniem najciekawszego projektu. Po przeprowadzeniu obu części konkursu młodzież została zaproszona na prelekcję połączoną ze zwiedzaniem wystawy samochodów i sprzętu policyjnego.

Po podsumowaniu konkursu i przekazaniu werdyktu jury ogłosiło wyniki. Najlepszą uczestniczką została reprezentantka HP 1-63 Strzelin - Karolina Chamioło.

I miejsce i Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu zdobyła reprezentacja HP 1-63 w Strzelinie w składzie: Martyna Głuszek, Karolina Chamioło, Dominika Kuriata.

II miejsce i puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP we Wrocławiu zdobyła reprezentacja   HP 1-47 we Wrocławiu w składzie: Mateusz Kulej, Oliwier Łabędzki, Adam Teletyński.

III miejsce i puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu zdobyła reprezentacja HP 1-4 HP w Wołowie w składzie: Mateusz Odrzywolski, Emil Drabik, Aleks Frączkowski.

Bez względu na punktację, która była na bardzo zbliżonym poziomie i zdobyte miejsca, co świadczy, że uczestnicy wszystkich drużyn wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem podczas wykonywania prac konkursowych, uczestnicy wszystkich drużyn otrzymali dyplomy oraz nagrody dzięki wsparciu organizatorów.

Wszystkim zarówno zaproszonym gościom jak i uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 

Autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Podgórska komendant HP 1-47 Wrocław  

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron