Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Z ekologią za pan brat

Meble z palet – funkcjonalne, ekologiczne, wyjątkowe. Młodzież OHP z Elbląga uczyła się ich tworzenia podczas szkolenia zorganizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP (Warmińsko-Mazurska WK).

Celem szkolenia było nabycie przez młodzież umiejętności wykonywania mebli z palet, a także poznanie korzyści wynikających z podejmowania działań na rzecz eco-recyklingu. Obecnie obserwuje się wysoki trend na nadawanie drewnu drugiego życia oraz wytwarzanie mebli z materiałów recyklingowych. Coraz droższe ceny za surowiec oraz moda na twórcze pomysły zrobienia czegoś z pozornie niczego sprawiają, że po oryginalne pomysły robienia nietypowych mebli sięga coraz więcej osób. Dzięki uprzejmości Spółki Meblowej KAM w Milejewie, która udostępniła palety typu EURO, uczestnicy przez 4 dni trenowali umiejętność tworzenia wyjątkowych mebli. Nauczyli się przygotowania drewna surowego do dalszej obróbki, cięcia drewna na wymiar, szlifowania i frezowania drewna, składania drewna za pomocą wkrętów, przygotowania mebli do malowania oraz malowania drewna lakierobejcą. Młodzież była bardzo usatysfakcjonowana pozyskaniem nowych umiejętności i zainteresowana możliwością wykorzystania ich w praktyce.

Szkolenie odbyło się w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu ramach programu autorskiego pn. „Z ekologią za pan brat”.

 

Autor tekstu i zdjęć: Krzysztof Śledź – specjalista ds. rozwoju zawodowego CEIPM OHP w Elblągu

Zdjęcia 1-5: Młodzież OHP podczas prac nad tworzeniem mebli z materiałów recyklingowych

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron