Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Z Kolna i Grajewa do Warszawy

W ramach pracy dydaktyczno-wychowawczej OHP organizuje różne formy spędzania czasu wolnego przez młodzież.

Są to działania edukacyjno – wspierające rekreację, wypoczynek, obcowanie z kulturą oraz poznawanie ciekawych miejsc, ważnych dla naszego narodu. Dzięki wycieczkom oprócz wartości poznawczych, młodzi ludzie mają możliwość integracji, zrelaksowania się, odpoczynku a zwłaszcza nabrania nowych sił do pracy i nauki.

W wyprawie edukacyjnej do Warszawy wzięli udział uczestnicy Hufców Pracy z Kolna i Grajewa. W stolicy na początku z zaciekawieniem oraz dużą uwagą zwiedzili m.in. muzeum „Świat Iluzji”, Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście i Grób Nieznanego Żołnierza. W dalszej kolejności znaleźli się na PGE Narodowym, gdzie poznali nowoczesny stadion i mogli poczuć się, jak kibice. Zwiedzając zaś salę konferencyjną czy szatnię polskiej reprezentacji odczuwali piłkarskie emocje. Młodzież mogła też zobaczyć stadion z punktu widokowego. Wszyscy byli zachwyceni pięknem stolicy. Twierdzili, że warto było z uwagą zobaczyć miasto zwiedzając je z dobrym przewodnikiem a poznając jego historię podziwiać trud i wysiłek społeczeństwa, które odbudowało Warszawę po zniszczeniach wojennych.

Dzięki udziałowi w wycieczce wszyscy miło i pożytecznie spędzili wolny czas. Stare zabytki stolicy, jej ciekawa historia i nowoczesne ulice pozostaną na długo w pamięci i sercach.

W trakcie wspólnego pobytu  uczestnicy mieli możliwość nie tylko w pełni rozwijać swoje uczucia patriotyczne i szacunek do osiągnięć minionych pokoleń, ale też mogli nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie. Należy podkreślić, że młodzież świetnie się rozumiała i współdziałała ze sobą. Starano się wzajemnie wspierać i integrować. Obowiązkowo piękne chwile zostały utrwalone na pamiątkowych  fotografiach.

Młodzież wspaniale wypoczęła i zrelaksowała się.

 

Autor tekstu: Tomasz Nagórski - wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Autor zdjęć: Tomasz Nagórski -  wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy z Kolna i Grajewa podczas zwiedzania zabytków

 

Zdjęcie nr 2: Uczestniczki HP Kolno w Muzeum Świat Iluzji

 

Zdjęcie nr 3: Uczestnicy z Grajew i Kolna na niższym poziomie Stadionu PGE Narodowego

 

Zdjęcie nr 4: Uczestnicy HP Kolno i HP Grajewo oglądający makietę Stadionu Narodowego

 

Zdjęcie nr 5: Uczestnicy z Grajewa i Kolna w szatni reprezentacji Polski

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron