Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Z Łomży i Kolna – mechanicy gotowi na staż zawodowy w Niemczech!

W Kolnie i Łomży odbyło się ostatnie spotkanie organizacyjne przygotowujące młodzież do wyjazdu na staże zawodowe do Niemiec w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – zagraniczne staże zawodowe młodych kucharzy, stolarzy i murarzy w Niemczech” finansowanego z programu Erasmus+.

Zagraniczne staże dla uczniów zawsze dają ogromną szansę na zdobycie cennych umiejętności oraz doświadczeń zdobywanych pod okiem zagranicznych fachowców.   

W spotkaniu z wojewódzkim koordynatorem projektu Elżbietą Dziemianiuk  i Agnieszką Kruszewską doradcą EURES z Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy  OHP w Białymstoku udział wzięli uczestnicy Hufca Pracy w Łomży oraz Hufca Pracy w Kolnie kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Przed wyjazdem na staż 16 uczestników zostało odpowiednio przygotowanych. Brali oni udział w zajęciach pedagogicznych i kulturowych oraz zaliczyli z wynikiem pozytywnym warsztat z języka niemieckiego.

Projekt zakłada m.in. poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zawodzie mechanik poj. samochodowych na poziomie europejskim podczas dwutygodniowych staży połączonym z nauką języka niemieckiego oraz aktywnym zwiedzaniem największych miast Niemiec, m.in. Berlina, Drezna czy Lipska.

Wyjazd na staż dla podopiecznych OHP stanowi prawdziwą szansę na poznanie niemieckiej kultury, sprawdzenie się w zagranicznym miejscu pracy i zdobycie wielu międzynarodowych przyjaźni.

Staże będą realizowane w okresie 16.05 – 27.05.2022 r.

 

 

Autor tekstu: Anna Dziemiańczuk/Dorota Nicewicz-komendant Hufca Pracy w Łomży/Kolnie

Autor zdjęć: Natalia Gniazdowska-wychowawca HP w Łomzy

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy podczas spotkania


Widok zawartości stron Widok zawartości stron