Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Z Suwałk do Żytkiejm, bo fajna jest "Chata na końcu świata"

Pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach przeprowadzili warsztaty dla uczestników i absolwentów OHP, które odbyły się w gospodarstwie agroturystycznym „Chata na końcu świata” w Żytkiejmach.

Na początku spotkania doradca zawodowy zrealizował ćwiczenia sprzyjające integracji, budowaniu atmosfery zaufania, wspierające nastawienie na współpracę i osiąganie wspólnych celów. Mimo wystąpienia momentu spadku zaangażowania do wspólnej pracy, młodzież w trakcie kolejnych ćwiczeń podejmowała wyzwania i motywowała się nawzajem do działania.

Specjalista ds. zawodowych omówił z młodzieżą, jak zaplanować swoją drogę zawodową, przedstawił możliwości doskonalenia zawodowego, przekwalifikowania oraz dokształcania, wskazał też zawody najbardziej poszukiwane na obecnym rynku pracy przez pracodawców.

O plusach  i minusach  prowadzenia własnej działalności rozmawiała z uczestnikami pośrednik pracy, a po wykonanym teście okazało się, kto posiada zdolności przedsiębiorcze i może już myśleć o założeniu własnej firmy.  

 

Autor tekstu: Anna Maziewska – spec. ds. programów

Autor zdjęć: Ewelina Cebelińska, Urszula Rytwińska

 

Zdjęcia Nr 1,2,3: Uczestnicy warsztatów wyjazdowych

 


 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron