Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Z Warmii i Mazur do Hiszpanii

Kolejne dwie grupy młodzieży OHP z Warmii i Mazur wyruszyły w podróż ku nowym wyzwaniom. Młodzi fryzjerzy i sprzedawcy z Elbląga i Olsztyna rozpoczęli trzytygodniowe staże w hiszpańskiej Ubedzie.

- "Po wielogodzinnej podróży dotarliśmy do celu. Czas spędzony w samolocie i autokarze wykorzystaliśmy na integrację, by tu na miejscu stać się zgraną grupą. Praktyki u zagranicznych pracodawców pozwolą naszej młodzieży poznać specyfikę pracy w warunkach kultury śródziemnomorskiej, rozwinąć i udoskonalić swoje umiejętności zawodowe oraz poznać wielu ciekawych ludzi. Otwiera się przed nimi zupełnie nowy rozdział zawodowego życia" – mówi wychowawca Hufca Pracy w Olsztynie.

Staż jest realizowany w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”. Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej udział w projekcie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny – młodzież ma opłacone zajęcia przygotowawcze, podróż, zakwaterowanie, wyżywienie, wycieczki, ubezpieczenie, a także otrzymuje kieszonkowe na własne wydatki.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autor tekstu: Sylwia Sulinowska - wychowawca Hufca Pracy w Olsztynie

 

Młodzież z Hufca Pracy w Olsztynie i Hufca Pracy w Elblągu


Widok zawartości stron Widok zawartości stron