Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Z wizytą w „Niezapominajce”

Uczestnicy Hufca Pracy w Elblągu udali się do Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”, by wprowadzić jej mieszkańców w świat nowoczesnych technologii.

Spotkanie z seniorami odbyło się w ramach projektu „Świat jest piękny w każdym wieku”.

– To było niezwykle pasjonujące spotkanie. Połączenie doświadczenia życiowego seniorów z młodą energią uczestników projektu. Podczas zajęć młodzież uczyła pensjonariuszy zakładania kont na portalach społecznościowych oraz korzystania z komunikatorów internetowych. Umiejętności te umożliwią starszym kontakt z najbliższymi, urozmaicą ich życie społeczne i być może rozwiną zainteresowania. Oprócz nauki, nie zabrakło też wspólnych rozmów, żartów, wielu wspomnień i ciekawych anegdot z życia uczniów i seniorów –mówi wychowawca Hufca Pracy w Elblągu.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Pensjonariuszy od młodzieży oddzielała osłona z pleksi, a w pomieszczeniu był jonizator oraz oczyszczacz powietrza.

Projekt „Świat jest piękny w każdym wieku” finansowany jest ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Kamila Mach - wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy projektu „Świat jest piękny w każdym wieku” z wizytą w Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu


Widok zawartości stron Widok zawartości stron