Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zainwestowali w przyszłość

Sprawdziliśmy się w praktycznym działaniu! Uczestnicy Hufca Pracy w Elblągu tak podsumowali swój udział w stażach zawodowych u hiszpańskich pracodawców.

Podczas uroczystości wręczenia certyfikatów Europass – Mobilność opowiedzieli o swoich wrażeniach, doświadczeniach i kompetencjach zdobytych podczas trzytygodniowego pobytu w Maladze.

Wyjazd młodych ludzi poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania w Polsce. Uczestnicy mieli zapewniony m.in. 70-godzinny kurs języka hiszpańskiego, przygotowanie kulturowe i opiekę pedagogiczną. Już na miejscu doskonalili swoje umiejętności językowe pod okiem native speakera. Przygotowaniem praktycznym zajęli się miejscowi pracodawcy. Jak sami przyznają – to były trzy intensywne tygodnie, których długo nie zapomną. W tym czasie rozwinęli i udoskonalili swoje umiejętności, zdobyli niezwykle cenne zawodowe doświadczenie oraz poznali wielu ciekawych ludzi.

– Wyjazd do Hiszpanii był dla naszych uczestników cenną lekcją życia. Zdobyli mnóstwo doświadczeń zawodowych, ale zmienili się też mentalnie i osobowościowo. Stali się odważniejsi oraz bardziej otwarci na innych, co między innymi pozwoliło nawiązać nowe przyjaźnie. Stworzyli zgraną grupę, w myśl zasady jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – podkreśla Dorota Perlejewska Komendant Hufca Pracy OHP w Elblągu.

Staże zawodowe realizowane były w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”.

 

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autor zdjęć: Katarzyna Milczarek – Kierownik Zespołu ds. rozwoju zawodowego, programów europejskich i międzynarodowych, Barbara Leszczyńska – st. spec. ds. programów europejskich i współpracy międzynarodowej

 

Zdjęcie nr 1-5: Spotkanie walidacyjne uczestników projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron