Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zajęcia sportowe na lodowisku w Polkowicach

W dniu 20.02.2020 chętni uczestnicy z naszego hufca wybrali się na lodowisko. Zajęcia odbyły się w ramach przedsięwzięcia „Ferie z OHP”.

W grupie znaleźli się zarówno doświadczeni pasjonaci jazdy na łyżwach, jak i ci, którzy na tafli lodu stawiali swoje pierwsze kroki. Uczestnicy z większym doświadczeniem pomagali swoim kolegom-nowicjuszom
w nauce jazdy na łyżwach. Dla części z nich był to pierwszy kontakt z lodowiskiem i jazdą na łyżwach. Pozostali uczestnicy byli już bardziej wprawieni w jeździe, ponieważ brali udział w zajęciach na lodowisku we wcześniejszych latach.

Młodzież zapoznała się z zasadami bezpieczeństwa oraz sposobami unikania kontuzji w czasie upadków (których na szczęście nie było zbyt wiele).

Oprócz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności młodzież mogła również miło i przyjemnie spędzić czas na wspólnej zabawie. Poza tym warto wiedzieć, że jeżdżenie na łyżwach to oprócz samej zabawy to także ćwiczenie koordynacji ruchowej. Na łyżwach uczymy się utrzymywać równowagę, zsynchronizować pracę rąk i nóg.

Mistrzem w jeździe na lodowisku pośród chłopców został Marcel, a pośród dziewcząt Ola. Jednak nikt nie wyszedł z pustymi rękami, każdy otrzymał upominek.

Wszystkie nagrody i medale zostały sfinansowane przez Urząd Gminy w Polkowicach, za co serdecznie dziękujemy!

Wyjście na lodowisko to była znakomita okazja do odreagowania stresów, odpoczynku oraz oderwania się od codziennych problemów. Wspólnie spędzony czas przyczynił się do integracji naszych uczestników. Zabawa była wyśmienita i wszyscy, choć umęczeni, ale zadowoleni i bez urazów wrócili do domów.

 

Autor tekstu: Eliza Dula – st. Wychowawca HP 1-23Polkowice

Autor zdjęć: Julita Witkowska, Katarzyna Nowak – wychowawcy HP 1-23 Polkowice


Widok zawartości stron Widok zawartości stron