Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zakończenie kursu zawodowego "Kelner, barman, barista" w CEiPM Rzeszów

Dnia 23.06.2023 r. zakończyło się szkolenie zawodowe „Kelner-barman-barista", którego organizatorem było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie.

Pracownicy Cdntrum wyszli naprzeciw oczekiwaniom młodzieży pragnącej podnieść lub zdobyć nowe umiejętności w zawodzie kelnera, barmana oraz profesjonalnego baristy.

W trwającym 6 dni szkoleniu, uczestnicy nabyli nowe kwalifikacje zawodowe z zakresu prowadzenia baru, przygotowywania koktajli, deserów oraz napojów barowych. Kursanci nabyli również wiedzę na temat sztuki parzenia kawy, zapoznali się z funkcjonowaniem ekspresu ciśnieniowego, oraz poznali szereg cennych, pożytecznych i potrzebnych zasad związanych z wykonywaniem zawodu kelnera.

Różnorodność tematyki kursu „kelner-barman-barista” oraz ciekawie prowadzone zajęcia , przyczyniły się do dużego zainteresowania młodzieży biorącej udział w szkoleniu. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta, szczególnie w części praktycznej z dużym zaangażowaniem stosowali się do zaleceń wykładowcy.

Kurs zawodowy „kelner-barman-barista” zakończył się pomyślnie zdanym przez wszystkich uczestników szkolenia egzaminem. Będzie on uprawniał do wykonywania zawodu kelnera, barmana oraz baristy. Mamy nadzieję, że  uczestnicy zostali należycie przygotowani do nowego zawodu i w przyszłości będą doskonalić nowe umiejętności w zawodzie, w pełni wykorzystując zdobytą wiedzę.

 

Autor zdjęcia: Kinga Warchoł - doradca zawodowy MCIZ Rzeszów

Autor artykułu: Edyta Ostrowska - specjalista ds. rozwoju zawodowego CEiPM Rzeszów

 

Zdjęcia nr 1-6: Kursanci podczas zajęć teorytycznych i praktycznych

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron