Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zakończenie realizacji projektu ARCHIDICT

Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach zakończyła realizację projektu Partnerstwa Strategicznego na rzecz wymiany dobrych praktyk i innowacji w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe programu Erasmus+.

Projekt „ARCHIDICT” realizowany był w okresie od września 2017 roku do grudnia 2020 roku. 

Partnerstwo koordynowane było przez węgierskie Stowarzyszenie ÉK Egyesület, a w jego skład wchodzili partnerzy z 8 europejskich krajów: Polska (Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach), Włochy (Associazione Euphoria), Wielka Brytania (Creative Learning Programmes), Bułgaria (Akademia SEK), Grecja (Best Cybernetics), Portugalia (Oporto Global University), Hiszpania (IELM) oraz Wegry (ÉK Egyesület).

W ramach projektu każdy z partnerów zorganizował w swoim kraju spotkanie, w trakcie którego odbywały się prace nad słownikiem i quizami, a także konsultowane były bieżące działania projektowe.

Pierwsze spotkanie projektowe odbyło się w 2017 roku w Budapeszcie na Węgrzech. W 2018 roku odbyły się kolejne dwa spotkania projektowe: w Rzymie we Włoszech oraz w Granadzie w Hiszpanii.

W 2019 roku Śląska WK OHP zorganizowała spotkanie dla wszystkich partnerów w Katowicach.

Kolejne spotkanie odbyło się w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. Ostatnie spotkanie, miało odbyć się w portugalskim mieście Porto.

Niestety ze względu na pandemię COVID-19 oraz bezpieczeństwo wszystkich partnerów – spotkanie zostało odwołane.

Finalnym produktem realizacji projektu jestwielojęzyczny i multimedialny słownik terminów architektonicznych i technicznych dostępny na stronie www.archidict.com.

Ostatnim etapem realizacji projektu było spotkanie upowszechniające jego rezultaty. Ze względu na pandemię COVID-19 każdy z partnerów zorganizował takie spotkanie w formie online. Śląska WK OHP zorganizowała takie spotkanie 30 grudnia 2020 roku.

Projekt zaprezentował Pan Daniel Orlewski – komendant Hufca Pracy w Żywcu. W spotkaniu uczestniczyły 33 osoby. W spotkaniu upowszechniającym uczestniczyli m.in. przedstawiciele szkół i architekci. Prowadzący przybliżył uczestnikom spotkania historię projektu, jego poszczególne etapy oraz szczegółowo omówił funkcjonalność prezentowanej strony internetowej jako narzędzia do nauki i pracy.

 

Autor: Monika Buczek

 

Zdjęcie nr 1: Spotkanie online

Zdjęcie nr 2: Przykładowa strona słownika interaktywnego

Zdjęcie nr 3: Spotkanie w Edynburgu

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron