Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Dzielmy się zdrowiem i życiem

Dodatkowo masz zapewnione regularne sprawdzanie swojego stanu zdrowia i wyników badań. Można powiedzieć, że oddając krew, dzielisz się swoim życiem, sprawiasz, że lekarze mogą kogoś uratować.

Dlatego młodzież z Branżowej Szkoły Nr 3 im. Janusza Korczaka – uczestnicy Hufca Pracy w Zambrowie – dnia 3 marca 2022 r. postanowiła włączyć się do ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi w ramach inicjatywy prospołecznej ogłoszonej przez Kapitułę Samorządności Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy „Dzielmy się zdrowiem i życiem”.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Białegostoku zawitał pod zambrowski Urząd Miejski. Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych uczestników. Chętnych nie zabrakło, jednak ze względów zdrowotnych nie każdy mógł oddać krew. Podczas akcji młodzież została uświadomiona jak cenna i niezastąpiona jest krew w ratowaniu czyjegoś życia.

Brak krwi oznacza śmierć pacjentów, którzy jej potrzebują. Transfuzja nie jest zabiegiem, który można przełożyć – to procedura medyczna, która ratuje życie nie tylko osobom dorosłym, ale także dzieciom. Banki krwi nigdy nie są pełne, krwi stale brakuje i tylko dzięki krwiodawcom możliwe jest zabezpieczenie potrzeb pacjentów.

Młodzież zadeklarowała, iż ponownie będzie uczestniczyć w takich inicjatywach i zachęcać kolejnych potencjalnych dawców.

 

Autor tekstu: Ewa Fabiańska – opiekun Rady Młodzieży Hufca Pracy w Zambrowie
Autor zdjęć: Łukasz Perkowski – uczestnik Hufca Pracy w Zambrowie, Ewa Fabiańska – opiekun Rady Młodzieży HP w Zambrowie

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron