Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Hufiec Pracy w Zambrowie - Solidarni z Ukrainą

W związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie ruszyła w Polsce wielka pomoc dla poszkodowanych. Swoje wsparcie dla cierpiących, walczących oraz dla uchodźców wyrazili również uczestnicy oraz kadra Hufca Pracy w Zambrowie.

Przez ostatni tydzień wśród mieszkańców Zambrowa trwały zbiórki dla Ukraińców. Mieszkańcy Zambrowa bardzo licznie odpowiedzieli na apel o pomoc Ukrainie. W szkołach, przedszkolach, Miejskim Ośrodku Kultury, wśród osób prywatnych trwały zbiórki niezbędnych artykułów dla potrzebujących.

Kadra hufca oraz uczestnicy wyrazili również swoją solidarność z cierpiącą Ukrainą i nieśli pomoc materialną, rzeczową oraz fizyczną. W hufcu uczestnicy przygotowali gazetkę tematyczną Hufiec Pracy w Zambrowie - Solidarni z Ukrainą oraz pojemnik, w którym składowano przyniesione produkty.

Komendantka hufca Grażyna Dembek oraz pani Justyna Jabłońska odpowiedziały na apel "helpforUkraine" i zgłosiły chęć pomocy Grupie Ratowniczej „Nadzieja” w Zambrowie. W piątkowe popołudnie wraz z piątką uczestników kadra hufca pomagała w segregowaniu i pakowaniu rzeczy dla Ukrainy i uchodźców zebranych podczas dyżurów ratowników medycznych.Młodzież była pod wrażeniem dużej ilości dostarczonych różnorodnych produktów: odzieży, artykułów spożywczych, kosmetycznych, higienicznych itp. Zgromadzono tez wózki dla dzieci, które będą przewiezione do Przemyśla, aby wspomóc ewakuację i transport matek ze swoimi małymi pociechami Okazało się też, że w okolicznych wioskach Zambrowa przyjęte są już matki z małymi dziećmi lub cale rodziny, dla których też przygotowane zostały niezbędne paczki z artykułami spożywczymi, higienicznymi oraz odzieżą.

Monika, Piotrek, Natalka, Mateusz, Natalka zawsze chętnie uczestniczą w organizowanych akcjach. Z dużą wrażliwością i otwartym sercem zaangażowali się w pomoc potrzebującym. Byli z siebie bardzo dumni i zadowoleni, że włączyli się w tą inicjatywę, że okazane wsparcie może choć trochę zmienić los Ukraińców, którzy zostali dotknięci wrogimi działaniami Rosji.

Podopieczni hufca zapowiedzieli ratownikom z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, iż będą chętnie angażować się w kolejne różne przedsięwzięcia, że mogą wszyscy liczyć na ich pomoc, młodzież zaś chętnie skorzysta z umiejętności innych – w tym nauczy się, jak udzielać pierwszej pomocy.

 

Autor tekstu: Grażyna Dembek- Komendant Hufca Pracy w Zambrowie

Autor zdjęć: Grażyna Dembek oraz Justyna Jabłońska – HP Zambrów

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron