Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jesteśmy "Na fali"

5 października doradczynie zawodowe Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Tarnobrzegu zrealizowały wizytę studyjną dla uczestników 9-15 Hufca Pracy w Tarnobrzegu.

Odbyła się ona w Restauracji „Na Fali” usytuowanej na terenach rekreacyjnych nad Jeziorem Tarnobrzeskim .W lokalu tym prowadzona jest ciekawa i zróżnicowana działalność gastronomiczna.

Młodzież spotkała się z szefem kuchni , który opowiedział o pracy w restauracji przedstawiając jej blaski i cienie . Szeroko zostały omówione zasady przygotowywania posiłków oraz dobór produktów , tak aby serwowane dania były najlepszej jakości . To wszystko gwarantuje sukces na rynku gastronomicznym oraz powrót zadowolonych klientów. Uczestnicy dowiedzieli się, jak ważną rzeczą w dzisiejszych czasach jest skuteczny marketing . Uczestnicy usłyszeli również o niedogodnościach w pracy kucharza czy kelnera, zagrożeniach takich jak np. występowanie chorób zawodowych. Następnie młodzież obserwowała odbywającą się pracę kucharzy w kuchni , gdzie powstawały dania między innymi metodą sous vide oraz odbywał się wypiek tradycyjnej włoskiej pizzy. Spotkanie w restauracji nad Jeziorem Tarnobrzeskim zakończyło się wspólnym posiłkiem wszystkich uczestników wizyty studyjnej.

Jednym ze zrealizowanych celów podczas wizyty studyjnej był kontakt młodzieży ze swoim potencjalnym pracodawcą, który ze względu na usytuowanie restauracji i sezonowość działalności oferuje młodym różne możliwości zatrudnienia i zdobycia doświadczenia zawodowego.

 

Autor tekstu: H. Śmigała, R. Wojtaszek

Autor zdjęć: H. Śmigała

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron