Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: "Nie tylko święty rozdaje prezenty”.

Uczestnicy Hufca Pracy z inicjatywy Rady Młodzieży oraz Samorządu Szkolnego Branżowej Szkoły I st. nr 3 w Zambrowie pod opieką Ewy Fabiańskiej oraz Katarzyny Dams włączyli się w akcję "Nie tylko święty rozdaje prezenty”.

Zbiórka zabawek, artykułów plastycznych, książeczek/bajek, gier planszowych/ edukacyjnych odbyła się dla Wojowników z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Białymstoku.

Jest to druga edycja zbiórki artykułów na rzecz chorych dzieci, w którą włączył się hufiec oraz szkoła. Pierwsza odbyła się na Wielkanoc „Wypełnij pisankę uśmiechem”.

Zbiórka w hufcu oraz w szkole trwała do 1 grudnia 2021 roku. Uczestnicy inicjatywy chętnie podeszli do powierzonych im zadań. Kadra hufca, nauczyciele oraz uczestnicy przynieśli różnorakie artykuły dla dzieci zgodnie z życzeniem organizatorów.

Zebrane artykuły i własnoręcznie wykonaną kartkę z najserdeczniejszymi życzeniami  z okazji Świąt dla dzieci i pracowników szpitala przekazano przez kadrę hufca oraz Katarzynę Dams, pani Katarzynie Jastrząb.

Akcja służyła kształtowaniu u uczestników poczucia przynależności do społeczności oraz wzbudzanie prospołecznych postaw i wspieranie młodszych oraz potrzebujących, aby sprawić im radość, spełnić marzenia oraz wywołać uśmiech na twarzy podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Młodzież oraz kadra hufca zadeklarowały dalszą chęć współpracy z opiekunem oraz wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcje.

 

 

Autor zdjęć: Justyna Jabłońska- wychowawca HP w Zambrowie

Autor tekstu: Grażyna Dembek – Komendant Hufca Pracy w Zambrowie

 

Zdjęcie 1: Plakat zachęcający do zbiórki

 

Zdjęcie  Nr 2,3: Kartka z życzeniami świątecznymi od kadry oraz uczestników Hufca dla dzieci i pracowników szpitala

 

 

Zdjęcie Nr 4:  Przekazanie zebranych artykułów przez Grażynę Dembek – pani Katarzynie Jastrząb


Widok zawartości stron Widok zawartości stron