Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Świąteczne pierniki

Święta zaczynają się wtedy, kiedy pieczemy pierniki. Dom pachnący świeżo upieczonymi piernikami, to coś, co lubimy w tym okresie najbardziej.

Świąteczny piernik o aromatycznym, korzennym zapachu i intensywnym smaku, to tradycyjny przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić polskie Boże Narodzenie.

W Bursie Nr 1 w Zambrowie pod czujnym okiem instruktor Elżbiety Szeligowskiej oraz wychowawczyni Hufca Pracy Justyny Jabłońskiej uczestnicy kształcący się w zawodzie kucharz, przygotowywali od podstaw pierniczki. Komendantka Hufca oraz dyrektor Bursy Iwona Romanek – zadbały o wystrój sali, aby zapanowała wyjątkowa atmosfera i świąteczny, magiczny nastrój. Gotowe, pięknie przystrojone wyroby pakowano w przezroczystą folię, do której przyczepiano ozdobne karteczki ze świątecznymi życzeniami.

Zgodnie z tradycją, kadra Hufca oraz uczestnicy pierniczkami obdarowywać będą seniorów ze Związku Sybiraków, ze Stowarzyszenia „Szansa” oraz pracowników instytucji współpracujących z OHP, instytucji samorządowych i rządowych. Bartłomiej natchnął chęcią czynienia bezinteresownego dobra i dzielenia się z innymi.

Należą się podziękowania Iwonie Romanek za możliwość realizacji tego przedsięwzięcia.

 

Autor tekstu i zdjęć: Grażyna Dembek – Komendant Hufca Pracy w Zambrowie

 

Zdjęcia nr 1-6: Pamiątkowe zdjęcia

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron