Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Ten wyjątkowy dzień- wigilie klasowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Jak śpiewają Czerwone Gitary, w ten jeden niezwykły, magiczny grudniowy dzień obchodzimy Święta Bożego Narodzenia. Aby pielęgnować te piękne święta i związane z nimi tradycje spotykaliśmy się jak co roku w dniach 19 - 22 grudnia z naszymi uczestnikami.

Jasełka, życzenia świąteczne, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i wspólne wieczerze wigilijne. Tak wyglądały przedświąteczne spotkania zambrowskich uczestników Hufca Pracy w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Branżowej Szkole I st. im. Janusza Korczaka Nr 3 oraz w Zespole Szkól Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Uczniowie, wychowawcy klas, kadra Hufca zadbali o odpowiedni wystrój klas lekcyjnych w ozdoby świąteczne.

Na wigilijnych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, w tym pierogów z kapustą i grzybami, ryb, śledzi i kapusty z grzybami. Pojawiły się również słodkie wypieki, kojarzące się jednoznacznie ze Świętami Bożego Narodzenia, tj. piernik, makowiec, sernik i inne ciasta. 

Uczestników z niektórych grup wychowawczych odwiedził św. Mikołaj obdarowując prezentami.

Spotkania przy wigilijnych stołach były okazją, by podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem 2024, czy porozmawiać o tradycjach obchodzenia świąt w domach uczestników oraz oczekiwanych prezentach.

Uroczyste świętowanie wieczoru wigilijnego to typowo polski i jeden z najpiękniejszych naszych obyczajów.

 

 

Autor tekstu: Grażyna Dembek – Komendant HP w Zambrowie

Autor zdjęcia: Grażyna Dembek – Komendant HP w Zambrowie, Justyna Jabłońska, Mariola Chojak- wychowawcy HP w Zambrowie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron